Obciążniki na kostki ulepszą twój trening. Możesz ich używać podczas ćwiczeń w domu

Kayla Itsines zaprezentowała na swoim Instagramie trening z obciążnikami na kostki. Można nimi dociążyć praktycznie wszystkie ćwiczenia wykonywane w domu.

Kayla Itsines to jedna z najpopularniejszych na Instagramie trenerek. Jest niekwestionowanym autorytetem w kwestii fitnessu. Tym razem zaprezentowała klasyczny trening z obciążnikami na kostki, który można wykonać dosłownie wszędzie. 

 

Ćwiczenia z obciążeniami na kostki

Ten trening można wykonać w dowolnym miejscu i czasie, a wszystko, czego potrzebujesz to para obciążników na kostki. To świetny sposób na zwiększenie oporu oraz intensywności treningu. Oto ćwiczenia, które proponuje Kayla Itsines:

Wypad z wyskokiem - 24 powtórzenia (12 z każdej strony) 

Wypad do tyłu z wyskokiem kolana - 20 powtórzeń (10 z każdej strony) 

Przysiad i wyprost z kolanem do łokcia - 20 powtórzeń (10 z każdej strony) 

Wspinaczka - 40 powtórzeń (20 z każdej strony) 

Wyrzuty wyprostowanej nogi do tyłu - 40 powtórzeń (20 z każdej strony) 

Naprzemienne dotykanie kostek na leżąco - 40 powtórzeń (po 20 z każdej strony) 

Obciążniki na kostki stanowią zwykle element treningu wykonywanego w domu. Pozwala na przełamanie treningowej rutyny i podnosi intensywność treningu. Tego typu akcesoria treningowe posiadają zwykle regulację, dlatego może używać ich każdy, bez względu na grubość kostek. Ciężarki doskonale dopasowują się do kształtu ciała i nie uwierają. 

Jak zabrać się za trening z ciężarkami na kostki?

Jeśli po raz pierwszy będziesz mieć do czynienia z obciążnikami na kostki, wybierz te o niewielkiej masie. Na początek wystarczy 0,5 kg. Po umieszczeniu obciążników na kostkach, na pewno poczujesz ich obecność.

Nie ma ograniczeń w sposobie wykorzystania obciążników, nadają się one do treningów całego ciała w warunkach domowych. Praktycznie wszystkie wykonywane w domu ćwiczenia można dodatkowo dociążyć. 

Zobacz, jak Agata Hincyngier ćwiczy barki:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.