Kelsey Wells rozprawia się z niewłaściwymi przekonaniami na temat diety i treningów. Wyprowadzi kobiety z fitnessowego błędu?

Kelsey Wells to trenerka, która stała się fitnessową mentorką kobiet na wszystkich etapach życia. W najnowszym poście na Instagramie podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat błędnego podejścia do diety i treningów.

Kelsey Wells jest osobistą trenerką, żoną i matką. W zdrowym stylu życia odnajduje siłę, by jeszcze lepiej troszczyć się o rodzinę - czuć się silną i pewną siebie. Swoją przygodą z fitnessem dzieli się z kobietami, które chcą wzmocnić i odżywić swoje ciało, a w efekcie zbudować wiarę w siebie i samoakceptację. Motywuje nie tylko podczas treningów personalnych, ale też na swoim Instagramie.

 

Czasy restrykcyjnych diet i ćwiczeń bez obciążeń minęły

W opisie pod ostatnim zdjęciem na Instagramie Kelsey czytamy, że bycie silną nie jest zarezerwowane tylko dla mężczyzn, a ćwiczenia z dużym obciążeniem wcale nie spowodują, że masa mięśniowa mocno się rozbuduje i sylwetka zacznie wyglądać męsko. Wells tłumaczy, że aby schudnąć, nie trzeba jeść mniej. Restrykcje kaloryczne są według trenerki błędem. Posiłki powinny być duże i pełnowartościowe, czyli zdrowe. Zarówno jedzenie, jak i treningi, mają sprawiać przede wszystkim radość.

Ciężary są dla mężczyzn. Mięśnie sprawiają, że kobiety stają się masywne i mało kobiece. Ćwiczenie to obowiązek lub kara. Waż mniej - Jedz mniej. Jest to sposób myślenia o fitnessie, który przypadkowo podzielałam do 25. roku życia. Ktoś jeszcze?

Która z nas tego nie przechodziła? Niektóre kobiety nadal tkwią w błędnych przekonaniach co do diety i rodzajów treningu. Takie podejście jednak z góry eliminuje możliwość wyrobienia kobiecego, umięśnionego ciała. Kelsey Well w swoim wpisie próbuje otworzyć kobietom oczy na rzeczywisty wygląd fitnessu. Trenerka wie, co mówi:

Jeśli jakakolwiek niewielka część was nadal się tego trzyma, zapewniam was: trening siłowy jest fenomenalną opcją dla KAŻDEGO. Kobiecość nie ma nic wspólnego z masą mięśniową lub kształtem ciała. Ćwiczenia są potężnym narzędziem służącym wzmocnieniu, praktyką wdzięczności dla twojego ciała i filarem ZDROWIA. Jedzenie to PALIWO. Odżywiaj swoje ciało. Porusz swoje ciało. Zaakceptuj FAKT, że będzie się ono zmieniać w ciągu życia. Jesteś silna. Jesteś MOCNA.

Kelsey Well pokazuje, że aby stać się mocniejszą, nie należy się bać. Dieta i treningi powinny sprawiać nam radość, a nie być przykrą koniecznością. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.