73-letnia Kanadyjka schudła prawie 30 kilogramów, dzięki intensywnym treningom. Efekty metamorfozy robią wrażenie

Historia Joan MacDonald jest doskonałym przykładem na to, że na zmianę stylu życia i zadbanie o swoją sylwetkę nigdy nie jest za późno. 73-latka ważyła ponad 90 kilogramów, co przy jej wzroście było znaczącą nadwagą. Dzisiaj Joan pozuje z uśmiechem do zdjęć, publikowanych w magazynach fitness.

Joan MacDonald podzieliła się na Instagramie swoją niezwykłą historią. 73-letnia obywatelka Kanady po tym, jak usłyszała od lekarzy, że będzie musiała zwiększyć dawki leków, postanowiła wziąć się za siebie, aby uniknąć ciągłego zwiększania dawek. "Nie chciałam iść w ślady swojej mamy" - zdradziła Joan.

 

73-letnia Joan MacDonald zrzuciła ponad 20 kilogramów ćwicząc na siłowni

W wieku 70 lat Joan nie mogła patrzeć na swoje ciało. Kanadyjka czuła się sfrustrowana, a jej waga zaczęła poważnie dawać się we znaki. Po tym, jak MacDonald odwiedziła lekarza, który chciał, aby kobieta brała więcej leków, Joan powiedziała sobie dość. Postanowiła znaleźć inny sposób na radzenie sobie z nadprogramowymi kilogramami oraz ich negatywnymi skutkami.

Pamiętam, jak widziałam swoją mamę, próbującą zwalczyć otyłość poprzez branie ogromnej ilości leków. Nie chciałam znaleźć się w takim samym położeniu

- zdradziła Joan. MacDonald postanowiła... zacząć ćwiczyć oraz zapisać się na zajęcia jogi, której wielbicielką jest jej córka. Z pomocą dietetyka oraz profesjonalistów od treningów Kanadyjka zrzuciła zbędne kilogramy i zdumiewa niesamowitą formą! Na początku, Joan zdecydowała się na treningi online, które pomogły w nabraniu kondycji. Trzy lata treningów i diety wystarczyły, aby ciało MacDonald uległo niesamowitej przemianie. Kobieta podkreśla, że bardzo ważne jest trzymanie się zamierzonego planu oraz nie poddawanie się, nawet jeśli mamy gorszy dzień. Historią Kanadyjki zainteresowało się wiele magazynów, które zaproponowały Joan wywiady i okładkowe sesje zdjęciowe. 73-latka może być prawdziwą motywacją dla każdej kobiety, która uważa, że na zmianę figury jest już dla niej za późno.

Chcesz poznać skuteczne metody na odchudzanie? Wypróbuj naszego treningu:

Zobacz wideo Chcesz poznać skuteczne metody na odchudzanie? Wypróbuj naszego treningu
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.