Jak szybko schudnąć? 5 zasad do wprowadzenia od zaraz i 4 diety na szybkie schudnięcie

Jak szybko schudnąć? Też zastanawiasz się nad tym, gdy zbliża się wesele koleżanki lub długo wyczekiwany urlop? Poniżej przedstawiamy 4 diety na szybkie schudnięcie. Pamiętaj jednak, że lepszym rozwiązaniem niż rygorystyczna dieta jest zmiana nawyków. To pozwoli ci się cieszyć piękną sylwetką bez efektu jo-jo. Warto więc wdrożyć naszych 5 zasad do wprowadzenia od zaraz i zapomnieć o dietach!

Jak szybko schudnąć? 5 zasad do wprowadzenia od zaraz

„Jak szybko schudnąć?” – to pytanie towarzysz nam zawsze tuż przed planowanym urlopem, kiedy mamy pokazać się w bikini lub przed wielkimi okazjami, podczas których zobaczymy dawno nie widzianych znajomych. Każdy chce zrobić dobre wrażenie , to zupełnie normalne. Zanim zdecydujesz się na jedną z polecanych przez nas 4 diet na szybkie schudnięcie, zastanów się, może wystarczy wprowadzić od zaraz 5 zasad żywienia, które doprowadzą cię do podobnego celu?

O jakich zasadach mowa? Przede wszystkim musimy jeść pięć niewielkich posiłków dziennie. Najlepiej co trzy godziny. Nie możemy się więc przejadać. Powinniśmy wstawać od stołu z lekkim nie dosytem.

Ponadto koniecznie pilnuj pór jedzenia. Najważniejsze jest śniadanie. Spożywaj je nie później niż godzinę po przebudzeniu. Z podobną skrupulatnością pilnuj kolacji. Jedz ją co najmniej dwie godziny przed snem. Te dwie zasady doprowadzają nas do kolejnej – nie podjadaj! Między posiłkami pij wodę, ziołowe herbaty. Unikaj zajadania smutków, stresów czy szczęścia.

Koniecznie też kupuj zdrową żywność. Tylko ta od sprawdzonych dostawców, z lokalnych źródeł nie będzie zawierała chemii – sztucznych barwników, konserwantów czy polepszaczy smaku.

A jeśli mimo tych 5 zasad do wprowadzenia od zaraz nie uda ci się schudnąć lub gdy wiesz, że masz mało czasu, a wiele kilogramów do zrzucenia, pomyśl o jednej z poniższych 4 diet na szybkie schudnięcie.

Jak szybko schudnąć? 4 diety na szybkie schudnięcie

Jedną z najczęściej wybieranych jest dieta 1000 kalorii. Niekiedy nawet to niewielkie spożycie kalorii jest także ograniczane! To jednak i tak dość wymagająca, niezbyt zdrowa dieta, więc tego nie polecamy. Podczas diety 1000 kalorii warto jeść zupy, specjalne koktajle przygotowane przez dietetyków. Zaskoczeniem może być wprowadzenie takich dań jak kaloryczne owsianki. Jedzone na śniadanie zapewniają energię  na cały dzień. Ponadto sycą na bardzo długo.

Inną dietą na szybkie schudnięcie jest dieta Dukana. Ten model żywienia także ma wielu przeciwników. Dietę można podzielić na kilka etapów. W pierwszym (10-14 dni) gubimy kilogramy. Nie jemy wtedy żadnych węglowodanów.

To, co jemy to białko. Dieta Dukana zaleca spożywanie chudego mięsa. Najlepiej wybierać indyka, ryby, cielęcinę, owoce morza. Dozwolone są także chude białe sery i jogurty naturalne, a także białko z jaj.

Jeśli te diety ci nie odpowiadają, pomyśl o diecie kopenhaskiej. Tutaj także spożywamy dużo chudego mięsa. Można jeść niewielkie ilości warzyw i tylko jeden owoc dziennie. Nie jemy węglowodanów. Pilnujemy skrupulatnie pór posiłków. Do 8 musimy zjeść śniadanie, o 14.00 obiad i najpóźniej o 18.00 kolację. Nie podjadamy, nie jemy słodyczy, nie pojemy alkoholu czy napojów gazowanych. Podczas diety kopenhaskiej można zgubić nawet 15 kg w 13 dni!

Kolejnym hitem wśród diet jest dieta kapuściana. Podczas diety spożywamy przede wszystkim tytułową zupę kapuścianą. Przyrządza się ją z główki kapusty, kilku cebul, kilku papryk, pomidorów, selera naciowego i przypraw. Jest ona podstawą diety, ale można także jeść lekkie posiłki z ryżu i warzyw.

Jak szybko schudnąć? Zalety diet i ostrzeżenia

Wszystkie wyżej wymienione diety na pewno pozwolą nam schudnąć. W najlepszym wypadku nawet 15 kg w niespełna 14 dni. Jednak musimy być ostrożni. Niestety takie diety grożą nam efektem jo-jo. Ponadto wypłukują cenne składniki odżywcze z organizmu. Możemy doprowadzić do licznych niedoborów.

Szybki chudnięcie a zapotrzebowanie na wodę

Zwróćmy także na zapotrzebowanie na wodę podczas szybkiego chudnięcia. Utarta kilogramów może być spektakularna, ale pamiętajmy, że wyniki odchudzania w krótkim czasie to w większości ubytek wody z organizmu, a nie tkanki tłuszczowej. Podczas stosowania bardzo restrykcyjnej diety organizm zużywa całe zapasy glikogenu z mięśni i wątroby. A wraz z glikogenem pozbywamy się wody. Lepiej więc wybrać zdrowsze diety, wprowadzić zdrowe nawyki i oczywiście monitorować nasze zapotrzebowanie na wodę. Wtedy efekty będą trwalsze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.