Czy siemię lniane odchudza? Jak stosować siemię lniane, żeby osiągnąć efekty?

Siemię lniane to niedoceniona roślina. Świetnie wpływa na pracę całego organizmu. Poprawia kondycję skóry, paznokci i włosów, a przede wszystkim zbawiennie wpływa na trawienie, więc pomaga schudnąć!

Czy siemię lniane odchudza? Jak stosować siemię lniane, żeby osiągnąć efekty?

Siemię lniane, czyli małe brązowe ziarenka, na stałe powinniśmy wprowadzić do naszej diety. Są bardzo zdrowe i wspomagają pracę wielu układów naszego organizmu. Przede wszystkim siemię bogate jest w wiele składników odżywczych – na przykład witaminę A, C, D, E, K, witaminy grupy B. Zawiera także cenne składniki odżywcze, takie jak potas, magnez, żelazo, kwas foliowy, kwasy Omega-3. Przede wszystkim jest jednak cennym źródłem błonnika.

Tak bogaty odżywczo skład działa rewelacyjnie na nasz organizm. Ale czy siemię lniane odchudza?  Warto wiedzieć, że regularnie przyjmowanie wyżej wymienionych składników poprawia kondycję organizmu i właśnie wspomaga procesy odchudzania!

To między innymi zasługa wspomnianego błonnika. Występuje on w siemieniu lnianym w dużych ilościach i w naturalny sposób poprawia pracę układu trawienia. Tworzy wręcz swoistą barierę, która chroni wszystkie narządy. Dobrze wpływa choćby na trzustkę i jelita.

Powinniśmy wiedzieć, że siemię lniane nie tylko odchudza. Także obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi. A to znacząco przyczynia się do poprawy stanu zdrowia i także może wspomagać odchudzanie. Pamiętajmy także o tym, że dodanie lnu do posiłków wzmaga uczycie sytości. Dzięki temu można przygotowywać mniejsze porcje jedzenia, a my i tak czujemy się syci dłużej niż zwykle.

Tylko jak stosować siemię lniane, żeby osiągnąć efekty? Przede wszystkim powinniśmy stosować siemię lniane regularnie, w niewielkiej ilości każdego dnia. Dodatkowo wspomagajmy się zdrową dietą, która dostarczy naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych minerałów. Konieczna jest także aktywność fizyczna. Niewiele pomoże nam samo pobudzenie metabolizmu. Musimy przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, a tu treningi – najlepiej cardio – są niezastąpione.

Koniecznie pamiętajmy także o piciu wody. Nie tylko nawodni ona organizm po wzmożonej aktywności fizycznej, lecz także pomoże szybciej pozbyć się nasion lnu z układu pokarmowego. Dwa litry wody to minimum!

Siemię lniane – jak jeść i pić?

Pozostaje więc dowiedzieć się, jak jeść i pić siemię lniane. Nie powinniśmy przekraczać 10 g siemienia lnianego na dobę. To mniej więcej tyle co solidna łyżka ziaren. Oczywiście w przypadku diety lnianej czy stosowania siemienia lnianego w celach odchudzających przez pewien czas możemy używać go więcej. Jednak już łyżka siemienia lnianego podkręci metabolizm oraz dostarczy do organizmu dodatkową porcję błonnika.

Maksymalna, nieprzekraczalna dawka siemienia lnianego to pięć łyżek. Większa porcja może być dla nas niebezpieczna. Siemię lniane zawiera bowiem związki cyjanowe, które należą do substancji trujących.

Jak jeść siemię lniane? Możemy ziarenka dodawać do jogurtu, owsianki czy każdego dania głównego. A jak pić siemię lniane? Przygotuj napar z dwóch łyżek nasion i jednej szklanki wody. Nasiona zalej ciepłą wodą i pozostaw na minimum godzinę, aby wydzielił się śluz. Powstały „klej” można spożywać w niewielkiej ilości kilka razy dziennie.

Siemię lniane – efekty regularne picia przez miesiąc

Jeśli zastanawiasz się, jakich efektów doświadczysz po regularnym piciu siemienia lnianego przez miesiąc, służymy pomocą! Na pewno zauważysz poprawę włosów, paznokci i skóry. Włosy przestaną wypadać, będą rosły szybciej. Paznokcie będą bardziej nawilżone i twardsze. Skóra solidnie się nawilży i stanie się bardziej promienna. Powinien też zniknąć trądzik, przynajmniej w pewnej części.

Siemię lniane pozwoli ci także zrzucić kilka kilogramów. Nawet cztery w ciągu miesiąca!

Dieta lniana – na czym to polega?

Jeśli pijesz siemię lniane i stosujesz się do zasad zdrowego żywienia, to można powiedzieć, że jesteś na diecie lnianej. Dieta lniana polega bowiem na włączeniu do jadłospisu siemienia lnianego jako dodatku do koktajlu lub naparu.

Osoby, które przechodzą na dietę lnianą mogą spodziewać się wspomnianego zrzucenia kilku kilogramów, oczyszczenia organizmu z toksyn i poprawy skóry, włosów i paznokci. Pamiętajmy jednak, że dieta lniana nie powinna być stosować długi czas. Miesiąc to maksimum.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.