Woda na diecie. Ile powinnaś jej pić, aby schudnąć? Jaki wpływ na odchudzanie ma woda?

Prawidłowe nawadnianie organizmu wspomaga pracę metabolizmu. Odpowiednia ilość wody w naszym ciele odpowiada za wiele zachodzących w nim procesów, wpływa na nasze samopoczucie a także poprawia stan naszych narządów wewnętrznych. Ile powinniśmy pić wody?

Woda to źródło życia - nasze ciała w około 75 proc. składają się z wody, która ma wpływ na funkcjonowanie praktycznie każdego organu i tkanki naszego organizmu. Odpowiednia ilość wody dotlenia, a tym samym wspomaga pracę mózgu. Jak woda wpływa na odchudzanie? Jej odpowiednia ilość może nam pomóc zrzucić zbędne kilogramy.

szklanka wodyszklanka wody pixabay

W jaki sposób woda działa na nasz organizm?

Woda podkręca metabolizm, pobudzając do pracy poszczególne organy wewnętrzne. Pijąc wodę oczyszczamy nerki, a sód, który znajduje się w wodzie usprawnia pracę serca. Odpowiednia ilość wody pomoże oczyścić ciało z toksyn. Na to, ile powinniśmy pić wody, wpływają różne czynniki, m.in. wiek, wzrost, waga oraz intensywność aktywności fizycznych, a także stan naszego zdrowia. 

Czy woda może nam pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów?

Przeciętnie dorosły człowiek powinien wypijać około 1,5 litra samej wody. Jeśli chodzi o całkowitą ilość płynów, które powinniśmy dostarczyć, także z owoców, warzyw oraz innych napojów, liczba ta wzrasta do 2,5 litra. Osoby, które cierpią z powodu nadwagi powinny dostarczać wody odpowiednio więcej. Jeśli jesteśmy na diecie odchudzającej, ilość wypitej przez nas wody również powinna przekraczać 1,5 litra, najlepiej będzie dostarczyć organizmowi między 3 a 4 litrami wody. To samo dotyczy osób, które intensywnie trenują - wysiłek podnosi poziom zapotrzebowania na ilość tego płynu. Pamiętajmy jednak, aby nie popadać w skrajności w skrajność. Odwodnienie jest tak samo niekorzystne dla zdrowia, jak dostarczenie zbyt dużej ilości płynów. Zbyt częste picie może prowadzić do zatrucia. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.