Sylwia Szostak zdradziła fanom na Instagramie szczegóły diety i ćwiczeń. Ile zajmuje jej ulubiony trening?

Sylwia Szostak zachwyca swoim umięśnionym, wyćwiczonym ciałem. Trenerka i dietetyczka sportowa podała na Instastories szczegóły treningów oraz diety.

Sylwia Szostak co pewien czas stara się odpowiedzieć obserwatorom na często pojawiające się na jej instagramowym profilu pytania. Fit gwiazda motywuje kobiety do ćwiczeń, pokazując, jak wielki wpływ na naszą sylwetkę mają zdrowa dieta i odpowiednio dobrane ćwiczenia.

 

Sylwia Szostak odpowiedziała na pytania swoich obserwatorów

Instastories Sylwii wypełniło się pytaniami po brzegi. Postanowiłyśmy wybrać te, które jako pierwsze zwróciły naszą uwagę. Wiecie, które ćwiczenia są dla Szostak najważniejsze?

1. Czy jedzenie o stałych porach naprawdę jest takie ważne przy diecie?

Trenerka wyznała, że nie stosuje tej zasady jeden do jednego. Często godziny posiłków Sylwii się przesuwają:

Jednak zawsze mówię podopiecznym, że posiłki co cztery godziny to optymalny czas, aby nie czuć wilczego głodu czy spadków cukru. Organizm chętnie się programuje, zbliżone pory posiłków pozwalają uniknąć spontanicznego podjadania

- zaznacza Szostak. 

2. Jak ćwiczyć, żeby zgubić boczki i zrobić wcięcie w talii?

Trenerka podkreśla, że nasza talia to przede wszystkim kwestia naszej budowy. Sylwia zwróciła uwagę, jakie ćwiczenia pomogą nam poprawić wymarzone wcięcie, a które sprawią, że talia może się poszerzyć:

Jeśli będziesz katować mięśnie skośne brzucha to talia ma szansę jeszcze się poszerzyć. Dlatego póki nie mówimy tu o nadmiarze tkanki tłuszczowej, a sylwetka ma optymalny poziom BF, to warto poprawić barki i mięśnie pośladkowe średnie. Dzięki temu zmienisz proporcje i talia optycznie będzie węższa

- zauważa influencerka. Warto zdawać sobie sprawę, że czasem dobre chęci pójdą na marne, jeśli źle dobierzemy treningi.

3. Jeśli mamy mało czasu na siłownię, a chcemy zgubić tłuszcz, na czym się skupić - cardio czy siłowy?

Wiele z nas ma często zbyt mało czasu na regularne, intensywne i długie treningi. Czasem jednak można wygospodarować kilkadziesiąt minut dziennie, by poprawić naszą sylwetkę, o czym mówi Szostak:

Rób interwały 30 sekund /30 sekund przez 20 minut - są najbardziej skuteczne, ale niestety mało osób potrafi je poprawnie wykonywać. To musi być tempo od absolutnego hardcore'a do umiarkowanego. Najlepiej na bieżni. Oczywiście, jeśli nie masz problemów ze zdrowiem.

4. Ile wykonujesz ćwiczeń, trenując pupę? I mniej więcej ile zajmuje ci taki trening?

Sylwia przyznała się, że jej ulubioną częścią treningu są ćwiczenia na dolne partie ciała:

Doły trenuję 2/3 razy w tygodniu ze względu na to, że to mój priorytet treningowy. Zwykle wykonuję około 5-7 ćwiczeń. Trening siłowy zajmuje mi około godziny i piętnastu minut

- zdradziła trenerka na Instagramie. Jej treningi przynoszą wspaniałe efekty - wystarczy spojrzeć na wrzucane przez Sylwię zdjęcia. 

Szczera rozmowa z Sylwią Szostak w "Przerwie na kawę":

Zobacz wideo Szczera rozmowa z Sylwią Szostak w
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.