Małgorzata Socha w wywiadzie dla "Women's Health Polska": jestem dużo sprawniejsza teraz, niż gdy miałam 20 lat

Małgorzata Socha pojawiła się na marcowej okładce "Women's Health Polska". Udzieliła magazynowi obszernego wywiadu, z którego dowiedzieliśmy się, w jaki sposób pracuje nad sylwetką.

Małgorzata Socha może się pochwalić nienaganną sylwetką. Sama aktorka przyznaje, że nie zawsze tak było. Po dwóch ciążach musiała bardziej zwracać uwagę na swój tryb życia i znaleźć czas na częstsze treningi. Przy trzeciej ciąży Małgorzata wiedziała, w jaki sposób prawidłowo zadbać o figurę. Co zdradziła gwiazda magazynowi "Women's Health Polska"?

 

Małgorzata Socha udzieliła obszernego wywiadu na temat zdrowego trybu życia

Niezwykłe szybkie tempo pracy, trzy ciąże i chwile dla siebie. Małgorzata przyznała, że najbardziej nie lubi tracić czasu i każdą chwilę stara się dokładnie zaplanować, aby maksymalnie wykorzystać możliwości. Pierwsza ciąża dla Sochy przyniosła wiele zmian:

Przy pierwszym dziecku poczułam się niezdrowo zmotywowana przez presję społeczną. Po ciąży wszystko się w nas zmienia. Nie spieszyłam się, odczekałam chwilę i wiedziałam, kiedy mogę sobie pozwolić na to, żeby zacząć ćwiczyć. Myślę, że rzeczywiście rok jest takim odstępem czasu, którego potrzebuje kobieta, żeby wrócić do siebie albo pomyśleć o sobie. Oczywiście wiadomo, że bywa różnie, ale w moim przypadku rzeczywiście potrzebowałam roku, żeby wrócić do swojej figury

- czytamy w udzielonym przez aktorkę wywiadzie. Małgosia wspomniała o tym, że podczas pierwszej ciąży przytyła 20 kilogramów. Pierwsze tygodnie po porodzie nie były łatwe. Socha musiała zmierzyć się sama ze sobą; ciałem, które wyglądało i zachowywało się inaczej. Druga ciąża okazała się przełomowa, jeśli chodzi o myślenie o ćwiczeniach:

Pod koniec drugiej ciąży miałam problemy z kręgosłupem lędźwiowym, a to wynikało z osłabionych mięśni. Musiałam zacząć ćwiczyć, żeby je wzmacniać, móc funkcjonować i chodzić. W ten sposób rehabilitacja stała się dla mnie motywacją do tego, żeby zacząć ćwiczyć i przez to zadbać o siebie. Za trzecim razem miałam już tyle świadomości i wiedzy, żeby sama się zmobilizować

- zdradziła Małgosia. W odzyskaniu sylwetki i budowaniu formy Sosze bardzo pomógł obóz treningowy z Anną Lewandowską. W tym czasie gwiazda pokochała treningi i odnalazła niemijającą motywację do tego, aby ćwiczyć regularnie. Obecnie trenuje 2-3 razy w tygodniu: biega około 40 minut, rozciąga się poprzez brzuszki, pompki i deskę. Do biegania kupiła specjalny wózek, aby zabierać ze sobą maluchy - w ten sposób łączyła aktywność fizyczną ze spędzaniem czasu w gronie najbliższych.

Małgorzata Socha zachęca do rannego biegania: 

Zobacz wideo Małgorzata Socha zachęca do rannego biegania
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.