#BBGStronger. Kayla Itsines pokochała ten program treningowy

Trenerka Kayla Itsines podzieliła się na swoim Instagramie nowym treningiem, który łączy ćwiczenia siłowe z treningiem cardio o niskiej intensywności. Pokazała, jak go wykonać.

Kayla Itsines ma na swoim instagramowym koncie miliony obserwujących. To właśnie ona stoi na czele jednej z największych internetowych społeczności fitness. Trenerka jest niekwestionowanym autorytetem w kwestii ćwiczeń, a jej Instagram spokojnie można nazwać najlepszym źródłem fit motywacji. Kayla dzieli się ze swoimi obserwatorami coraz to nowymi treningami, które sprawdza. Ten wyjątkowo przypadł jej do gustu.

 

Program treningowy BBGStronger składa się z treningu oporowego (siłowego), treningu interwałowego LISS oraz aktywnej regeneracji. Trening siłowy obejmuje ćwiczenia na nogi, ramiona, brzuch i całe ciało, należy go wykonywać trzy razy w tygodniu. Trening interwałowy wiąże się z dowolnym rodzajem aktywności o niskiej intensywności. Trzy razy w tygodniu możesz chodzić, biegać truchtem czy jeździć na rowerze - pełna dowolność!

Kayla ItsinesKayla Itsines Kayla Itsines - instagram

Twój przykładowy tydzień może wyglądać tak:

Poniedziałek: Nogi

Wtorek: Interwały

Środa: Ręce i brzuch

Czwartek: Interwały

Piątek: Całe ciało

Sobota: Interwały

Niedziela: Aktywna regeneracja

Całość stanowi zaledwie 1,5 godziny ćwiczeń siłowych i 1,5 godzin treningu interwałowego. Łącznie są to tylko 3 godziny ćwiczeń przez cały tydzień. Efekty mogą Cię zaskoczyć. Najlepsze w tym tygodniowym programie jest to, że jeśli jednego dnia nie masz siły na trening oporowy, możesz zamienić go z interwałami następnego dnia. Po prostu odwracasz tygodniowy plan i nic nie tracisz. 

Regeneracja jest niezbędna

Nie ma ćwiczeń bez regeneracji, jednak odpoczynek od treningów nie musi być całkowicie bierny. Aktywne podejście do odpoczynku zapewnia zdecydowanie lepsze efekty. Ćwiczenia o niskiej intensywności wspierają przepływ krwi do mięśni, pomagając im szybciej i lepiej się zregenerować. Pamiętaj, że ćwiczenia muszą być łagodne, by mięśnie miały szansę na odbudowę. Podczas aktywnego wypoczynku zwróć szczególną uwagę na swój oddech. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.