Bodycombat, czyli połączenie sztuk walki i crossfitu. Poznaj zasady i efekty bodycombat

Pod tajemniczą nazwą bodycombat kryje się trening interwałowy, który łączy w sobie różne rodzaje aktywności fizycznej. Jest bardzo wymagający, jednak przynosi świetne efekty. Przedstawiamy zasady, efekty i opinie o bodycombat. Czy bodycombat to trening dla ciebie?

Bodycombat - na czym polega? Dla kogo jest bodycombat?

Bodycombat tylko brzmi dość egzotycznie. To trening interwałowy, który łączy w sobie elementy treningu funkcjonalnego, crossfitu i sztuk walki. W ostatnich latach bardzo zyskał na popularności. Wszystko za sprawą niezwykłej efektywności treningu. Bodycombat bowiem nie tylko spala tkankę tłuszczową, ujędrnia ciało, lecz także solidnie wzmacnia mięśnie i poprawia kondycję.

Warto wiedzieć, że bodycombat to bardzo intensywny trening. Powinniśmy przystąpić do niego tylko w wypadku, gdy mamy doświadczenie treningowe, bywaliśmy wcześniej na siłowni, a sztuki walki nie są nam obce.

Nie należy się jednak przyjmować, jeśli na początku będziemy mieć trudności z tą aktywnością. Mimo ewentualnych problemów, szybko opanujemy podstawowe ruchy. Po pewnym czasie zaczniemy odczuwać pozytywne skutki tej niezwykłej dyscypliny sportowej, która łączy w sobie karate, taekwondo, capoeiry, boksu i muy thai.

Bodycombat – zasady

Zanim jednak przystąpimy do ćwiczeń, wato poznać podstawowe zasady bodycombat. Jakie ćwiczenia wchodzą w skład bodycombat?

Tak jak każdy trening, także ten należy rozpocząć od solidnej rozgrzewki. Już podczas przygotowywania ciała i rozgrzewki właśnie, instruktorzy zaprezentują nam podstawowe techniki uderzeń i kopnięć. Przygotujmy się na zmienną intensywność całego treningu. Już sama rozgrzewka może nas porządnie zmęczyć.

Pracujemy szybko. Powtarzamy pewną sekwencję ruchów, ciosów, kopnięć. Ćwiczymy precyzję i siłę. Oczywiście podczas treningu będą także spokojniejsze momenty. Możemy wtedy złapać oddech, uspokoić rozdygotane mięśnie.

Sam koniec treningu bodycombat to kombinacja ćwiczeń na brzuch. Solidnie wzmacniamy tę partię mięśni. Przygotujcie się na morderczy wysiłek! Następnie czas na relaks. Ćwiczenia rozciągające przygotują nasze ciało do zasłużonego odpoczynku i zapobiegną kontuzjom czy urazom mięśni.

Podczas bodycombat liczy się nie tylko siła i precyzja. Twoja kondycja, choć ważna, także schodzi na drugi plan. Przede wszystkim musisz być maksymalnie skoncentrowany. Tylko w ten sposób uda ci się pogodzić wszystkie ruchy i pogłębić swoje umiejętności.

Bodycombat – efekty

Efekty bodycombat potrafią być spektakularne. Ale za nim słowo o nich, zastanówmy się ile kalorii można spalić podczas bodycombat. Podczas jednorazowego treningu, który trwa godzinę możemy spalić nawet 750 kalorii! Nic więc dziwnego, że wśród podstawowych efektów bodycombat wymienia się właśnie utratę tkanki tłuszczowej.

To jednak nie jedyny powód, dla którego warto pomyśleć o tym sporcie. Oprócz tego bodycombat znacznie zwiększa wydolności serca i pojemność płuc oraz doprowadza do wzmocnienia i kształtowania mięśni. Świetnie także wpływa na poprawę kondycji i koordynacji ruchowej. Jest przy tym bezpieczny dla stawów, zwiększa gęstość kości i poprawia postawę. Korzystnie oddziałuje na stabilizację sylwetki.

Warto wspomnieć także o dość nieoczywistej zalecie bodycombat. Dzięki tej dyscyplinie zwiększamy pewność siebie!

Bodycombat – opinie

Nic więc dziwnego, że bodycombat cieszy się samymi pozytywnymi opiniami. Łączy w sobie sztuki walki i treningi interwałowe. A to sprawia, że przyciąga zwolenników różnych dyscyplin sportowych. Dostają coś, co znają oraz nowy sport, którego mogą zgłębić tajniki.

Wśród opinii o bodycombat wyróżnia się także ta, w której możemy dowiedzieć się, że ten sport świetnie redukuje stres. Wiele osób uważa, że to świetne zakończenie tygodnia. Pozwala pozbyć się nagromadzonych stresów i negatywnej energii.

Wiele osób jednak uważa, że nie jest to sport dla osób początkujących. Jeśli do tej pory nie mieliście styczności z żadną aktywnością fizyczną, lepiej najpierw spróbować czegoś innego. Dopiero gdy poczujemy się pewniej na sali treningowej czy też siłowni, spróbujmy bodycombat.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.