Zgrabna pupa po porodzie? Fizjoterapeutka Gosia Włodarczyk pokazuje, jakie ćwiczenia możesz wykonać samodzielnie

Gosia Włodarczyk prowadzi na Instagramie profil, na którym dzieli się z obserwatorkami przydatną wiedzą, dotyczącą funkcjonowania ciała po porodzie. Fizjoterapeutka stara się uświadamiać kobiety, jak dbać o zdrową sylwetkę.

Na Instagramie Gosi Włodarczyk można znaleźć mnóstwo inspirujących oraz doszkalających wpisów, które pomogą nam lepiej zrozumieć nasze ciało i jego potrzeby. Fizjoterapeutka zwraca uwagę na zachowanie prawidłowej postawy oraz odpowiednich ćwiczeniach po porodzie, które pomogą nam w powrocie do formy sprzed ciąży. W niedzielnym wpisie Gosia pokazała, w jaki sposób wykorzystać gumy podczas treningu, który pomoże wyrzeźbić pośladki

 

Gosia Włodarczyk pokazała ćwiczenia na zgrabną pupę

Marzą ci się zgrabne, krągłe pośladki? Nic straconego - wyciągnij z szafy taśmy treningowe, zobacz cenne instrukcje Gosi Włodarczyk i do dzieła. Głównym celem wykonywanych ćwiczeń będzie rozbudowanie mięśnia pośladkowego wielkiego, który ma ważne funkcje:

To prostownik stawu biodrowego, rotuje kończynę dolną zewnętrznie, przywodzi kończynę dolną w stawie biodrowym a część górną odwodzi - podkreśla w swoim wpisie fizjoterapeutka.

Małgosia zaznacza, że przygotowany trening nie należy do najlżejszych. Użycie dodatkowego obciążenia powoduje szybszy rozrost wspomnianego mięśnia. Przy ćwiczeniach ważne jest pilnowanie bilansu kalorycznego, co podkreśla Włodarczyk; na bilansie ujemnym możecie pożegnać się z pożądanymi efektami. Każde z pokazywanych przez specjalistkę ćwiczenie wykonujemy 8-10 razy w czterech seriach. Jeśli prawidłowo wykonujesz trening, ostatnie trzy powtórzenia powinny być dla ciała wyzwaniem. Przygotowane przez Gosię zajęcia to 6 figur z wykorzystaniem taśm oraz maty treningowej i krzesła. Przy wykonywaniu poszczególnych ruchów możesz dołożyć ciężarki, aby zwiększyć efektywność. 

Jak ćwiczyć pośladki z wykorzystaniem gum treningowych? Zobacz nasze propozycje:

Zobacz wideo Jak ćwiczyć pośladki z wykorzystaniem gum treningowych? Zobacz nasze propozycje
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.