Len do picia nawilża skórę i odchudza. Jak go stosować, żeby osiągnąć efekty?

Len do picia jest jednym z tych rozwiązań, które niezwykle łatwo wprowadzić do swojej codziennej rutyny, a które działa bardzo prozdrowotnie. Len ma bowiem wiele cennych wartości odżywczych i składników mineralnych. Pomoże przede wszystkim osobom, które skarżą się na problemy ze strony układu pokarmowego, ale nie tylko! Jak działa len do picia?

Len do picia - jak to działa?

Siemię lniane to niewielkie brązowe nasionka, które z łatwością pęcznieją w wodzie i dają dużo śluzu. Ten niepozorny duet – woda i len – wykazuje wiele właściwości zdrowotnych. Jego wartości odżywcze ceniono już ponad 3 tysiące lat przed naszą erą! Len uprawiano bowiem już w starożytnym Egipcie, Chinach i Babilonie.

Choć jest to bardzo popularny produkt, niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak działa len do picia. Przede wszystkim musimy wiedzieć, że świetnie nawilża skórę. Zawiera bowiem dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych. Te wypełniają membrany i przestrzenie międzykomórkowe, a dzięki temu zapobiegają utracie wody przez zewnętrzne warstwy skóry i utrzymując optymalny poziom jej nawilżenia. Len zawiera także duże pokłady witaminy E, która ponadto poprawia barierę lipidową naskórka.

Ale to nie koniec cennych właściwości lnu do picia. Len wzmacnia także włosy. Skóra głowy jest dzięki niemu bardzo dobrze odżywiona. Włosy nie tracą wody i są bardziej elastyczne, sprężyste i nawilżone. Gdy mówimy o włosach, musimy wspomnieć też o skórze. Len doskonale pielęgnuje cerę suchą. Pomaga uregulować poziom wydzielanego sebum, zapobiega zatykaniu się porów i powstawaniu zaskórników.

Co więcej len przeciwdziała zaparciom. Wspiera pracę całego układu pokarmowego, wpływa na trawienie i właściwą perystaltykę. Działa rozwalniająco, więc nie należy przesadzać z jego stosowaniem. Jednak możemy spodziewać się swoistego parasola ochronnego. Len pomoże także tym, którzy mają wrzody żołądka i dwunastnicy. Śluz, który wydobywa się z łupiny lnu osłania nas przed działaniem kwasów trawiennych. Dolega ci zgaga? Wypij więc napój na bazie siemienia lnianego.

Len pomaga także przy zapaleniu oskrzeli, a nawet reguluje poziom cholesterolu. Wiele osób jednak interesuje przede wszystkim to, że len pomaga skutecznie schudnąć. Jak działa len do picia na odchudzanie?

Len do picia na odchudzanie

Lignany zawarte w oleju lnianym działają podobnie do żeńskich hormonów – estrogenów. Wpływają więc znacząco na tempo przemiany materii i gospodarkę węglowodanową organizmu. Gdy włączymy je do codziennego menu, na pewno odczujemy znaczne przyspieszenie metabolizmu.

Szybciej przekształcimy jedzenie w energię i pobudzimy żółć. W konsekwencji tłuszcze będą rozkładać się szybciej. Tylko, jak pić siemię lniane, żeby schudnąć?

Len do picia - jak stosować, żeby osiągnąć efekty?

Jak pić siemię lniane, żeby schudnąć? To bardzo częste pytanie. Przede wszystkim sprawdzi się odwar z nasion lnu i napar z nasion lnu.

Odwar z nasion lnu przygotujemy zalewając łyżkę siemienia lnianego szklanką letniej wody. Następnie gotujemy tę mieszankę pod przykryciem przez 15 minut. Studzimy i przecedzamy. Pijemy dwa razy dziennie po pół szklanki.

Natomiast napar z nasion lnu przyrządzimy zalewając wrzątkiem łyżkę siemienia lnianego i także odstawiając na kwadrans. Nie przecedzamy jednak płynu. Pijemy wszystko rano i wieczorem. 

Len do picia a dieta lniana

Warto wiedzieć o istnieniu diety lnianej. Trwa ona maksymalnie dwa dni. Powinniśmy włączyć do menu len do picia. Pijemy koktajle z nasionami lnu lub wspomniane napary i odwary z nasion lnu. Oprócz tego menu diety lnianej zawiera lekkie, mało energetyczne posiłki. Kaloryczność diety lnianej jest bardzo niska. Nie wolno jej stosować przez dłuższy czas.

Menu, gdy stosujemy len do picia, musi być bogate w mikroelementy i witaminy. Możemy nabawić się bowiem nudności, wzdęć, bólu brzucha, zaparć, a w konsekwencji biegunki. Gdy dojdzie do tego ostatniego, stracimy wiele wartości odżywczych. Dlatego ważne jest dostarczanie witamin w całym menu.

Więcej o: