Czy da się odchudzić brzuch w tydzień? Ćwiczenia na płaski brzuch w tydzień

Płaski brzuch w tydzień - brzmi jak plan niemożliwy do zrealizowania, prawda? A jednak często zadajemy sobie pytanie, czy da się odchudzić brzuch w tydzień. Szczególnie gdy zbliża się urlop, a my nie zdążyliśmy schudnąć tyle, ile chcieliśmy. Jak odchudzić brzuch w tydzień? Odpowiadamy, czy to w ogóle możliwe!

Czy da się odchudzić brzuch w tydzień?

Jak odchudzić brzuch w tydzień? Też zadajesz sobie to pytanie, prawda? Szczególnie, kiedy zegar tyka i wyjazd na wakacje zbliża się wielkimi krokami. Ale czy to w ogóle realne? Brzmi jak zadanie niemożliwe. Ale czasem potrzebujemy szybkiego efekty. Niestety,  efekt: płaski brzuch w tydzień  to niestety niemożliwe. Nie ma żadnego sposobu, aby pozbyć się całej zbędnej tkanki tłuszczowej w zaledwie siedem dni. Jeśli przez długi czas stosowałeś byle jaką dietę, unikałeś aktywności fizycznej, to niestety jesteś skazany na niepowodzenie.

W ciągu tygodni nie schudniesz więcej niż 2,5 kg. Aby była to zdrowa utrata wagi, powinna wynosić jednak między 0,5 a 1 kg. Zdrowa, czyli taka, która nie skutkuje efektem jo-jo, a ponadto nie spowoduje wyniszczenia organizmu.

Pozbycie się wystającego brzucha to więc kwestia nie jednego tygodnia, a wielu miesięcy ciężkiej pracy. Musimy nie tylko wrócić lub rozpocząć aktywność fizyczną, lecz także wprowadzić zdrowe nawyki oraz stosować dobrze zbilansowaną dietę. Bez tego niestety ani rusz!

A co można zrobić w tydzień? Siedem dni to także sporo czasu. Za sprawą diety i ćwiczeń możemy zmniejszyć obwód swojej talii nawet o kilka centymetrów. Jednak na efekt zadawalający naprawdę musimy poczekać.  Dlaczego? Te kilka centymetrów to niestety nie będzie utrata tkanki tłuszczowej. Stracimy wodę z organizmu. Przy okazji wyregulujemy pracę jelit, która zaowocuje lepszą przemianą materii. W tydzień więc twój brzuch może stać się bardziej płaski. Co możesz zrobić w te siedem dni?

Jak ćwiczyć, żeby w tydzień mieć płaski brzuch?

Odpowiedź może być tylko jedna – ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Ale jak ćwiczyć, żeby w tydzień mieć płaski brzuch? Jedną z najlepszych opcji będą interwały. Trening interwałowy przyspieszy metabolizm, więc tłuszcz szybciej będzie zmieniał się w energię. Podkręcimy tempo i przez dobę po treningu będziemy spalać kalorie. Także wtedy, gdy tylko odpoczywamy!

W ramach treningu interwałowego możesz wykonywać rozmaite ćwiczenia. Sprawdzi się na przykład bieganie, jazda na rowerze, pływanie, jazda na rolkach. Oczywiście najlepiej postawić głównie na ćwiczenia na brzuch. Niezawodne będą różne rodzaje brzuszków. Wybierz trzy – na przykład brzuszki ze skrętem, brzuszki z obciążeniem, brzuszki proste – i wykonuj je przez 30 sekund. Po takiej serii odpocznij 30 sekund i powtórz jeszcze cztery razy całość.

Napoje i dania na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej

Oprócz treningów postaw jeszcze na dietę na płaski brzuch w tydzień. W tym czasie pij i jedz napoje i dania na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej.

Wśród napoi na przyspieszenie tkanki tłuszczowej sprawdzą się takie jak woda z imbirem, cytryną, kurkumą, woda z octem jabłkowym i sodą czy nawet zwykła woda z cytryną.

A jeśli chodzi o dania na przyspieszenie tkanki tłuszczowej to na pewno sprawdzą się wszystkie te, które zawierają błonnik. Królują tu nie tylko owoce – na przykład jabłka – lecz także płatki owsiane! Świetnym pomysłem jest więc rozpoczęcie dnia od śniadania, na które zjemy pyszną owsiankę. Takie zdrowy start zapewni nam dawkę białka i minerałów. A błonnik wpłynie na dłuższe uczucie sytości oraz lepszą przemianę materii.

Oprócz błonnika ważne są nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Włączmy więc do jadłospisu tłuste ryby morskie – ryby takie jak śledź, łosoś, makrela czy sardynki. Jest to najbogatsze źródło kwasów tłuszczowych omega-3, a ich zwiększone spożycie ułatwia utratę tkanki tłuszczowej.

Pamiętajmy też o produktach zawierających witaminy z grupy B. Zwłaszcza B1, B2, B6. Także one wpływają na metabolizm. Występują mięsie, rybach, mleku, jajach, nasionach roślin strączkowych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.