Anna Lewandowska odpowiada na pytania, dotyczące wskaźnika BMI w czasie ciąży. Ile powinna ważyć przyszła mama?

Anna Lewandowska pragnie uspokoić swoje fanki i poinformować, ile powinna ważyć kobieta w ciąży. Trenerka podzieliła się orientacyjnymi danymi BMI i zachęciła przyszłe mamy, aby pilnować właściwego odżywiania i kontrolowania wagi.

Anna Lewandowska co kilka dni pokazuje coraz większy ciążowy brzuszek. Trenerka niedługo po raz drugi zostanie mamą. Fit gwiazda zdaje sobie sprawę, ile przyszłe mamy mają pytań i obaw, związanych z właściwym odżywianiem oraz ćwiczeniami w czasie ciąży. W nowym wpisie na Instagramie postanowiła poruszyć temat wagi.

 

Anna Lewandowska opowiedziała o właściwym wskaźniku BMI

Czy mam prawidłową wagę? - to pytanie na pewno przeszło przez myśl każdej przyszłej mamie. Czasem martwimy się, że ważymy za mało lub za dużo. W jaki sposób kontrolować, czy nasza waga w ciąży wskazuje prawidłowe wartości? Lewandowska postanowiła rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na te często pojawiające się pytania.

Większość kobiet w ciąży nurtuje pytanie - jak to jest z tym BMI, co chwilę dostaję Wasze pytania o to. Ile powinno się ważyć, na ile odstępstw można sobie pozwolić, jedzenie za dwoje czy dla dwojga itp. Ocenę prawidłowej wagi pokazuje współczynnik Body Mass Indeks (BMI)

- podkreśla na Instagramie Anna. Jak prezentuje się współczynnik BMI dla kobiet w ciąży?

 • BMI poniżej 18,5 – wzrost masy 13-16 kg;
 • BMI 18,5 – 24,9 – wzrost masy 11-13 kg;
 • BMI 25 – 29,9 – wzrost masy 10-11 kg;
 • BMI powyżej 30 – wzrost masy do 10 kg.

Podane przed trenerkę wartości odnoszą się do tego, ile możemy zdrowo przytyć w czasie ciąży, odnosząc się do naszego wskaźnika BMI. Dane dotyczą pojedynczej ciąży, w przypadku bliźniąt liczby będą inne. Warto wiedzieć, że według ekspertów z portalu "Zdrowy start w przyszłość", kobieta w ciąży nabiera około dziewięciu dodatkowych kilogramów, nie wliczając w to wagi dziecka.

Anna Lewandowska trenuje w ciąży. Towarzyszy jej mała Klara:

Zobacz wideo Anna Lewandowska trenuje w ciąży. Towarzyszy jej mała Klara
Więcej o:
Komentarze (3)
Anna Lewandowska odpowiada na pytania, dotyczące wskaźnika BMI w czasie ciąży. Ile powinna ważyć przyszła mama?
Zaloguj się
 • antroponimia

  0

  Jedno trzeba przyznać: Anna L. uczy dziecko zdrowego i aktywnego trybu życia. Super!

 • wkswks

  0

  Jak ważysz więcej, mniej przytyjesz w ciąży. Warto dodać ze ciąża 9 miesięczna to waga ok 10 kg. Wchodzi do masa dziecka, płynu owodniowego, zwiekszona objętość krwi, zwiększenie niektórych organów wewnętrznych i piersi. Ja w pierwszej ciąży przytyłam 10 kg ( nie jadłam nic smażonego ani mięsa, żadnych napojów oprócz niegazowanej wody, nic słodkiego - wszystko to sprawiało jakbym miała kamienie w brzuchu). W drugiej 7 kg i jadłam wszystko. Każda ciąża jest inna. Dzieci urodziłam 3100 i 3400. Generalnie jednak aniw. Ciąży ani w czasie karmienia piersią nialam przytłumione czucie smaku. „ odjadlam się” za każdym razem
  Dopiero po zakończeniu karmienia. W pierwsza ciąże zaszłam mając 162 wzrostu i 54 kg. Nie wiem ile to wynosi wg BMI.

 • farcry3

  0

  Nasza Ania to sie zna na wszystkim . Ludzie latami studiuja medycynę, biochemię, fizjologie etc. a tu proszę ! Prosta dziewczyna z Mazowsza po średniej w roli ekspertki. Kiedy Nobel ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX