Anna Lewandowska odpowiada na pytania, dotyczące wskaźnika BMI w czasie ciąży. Ile powinna ważyć przyszła mama?

Anna Lewandowska pragnie uspokoić swoje fanki i poinformować, ile powinna ważyć kobieta w ciąży. Trenerka podzieliła się orientacyjnymi danymi BMI i zachęciła przyszłe mamy, aby pilnować właściwego odżywiania i kontrolowania wagi.

Anna Lewandowska co kilka dni pokazuje coraz większy ciążowy brzuszek. Trenerka niedługo po raz drugi zostanie mamą. Fit gwiazda zdaje sobie sprawę, ile przyszłe mamy mają pytań i obaw, związanych z właściwym odżywianiem oraz ćwiczeniami w czasie ciąży. W nowym wpisie na Instagramie postanowiła poruszyć temat wagi.

 

Anna Lewandowska opowiedziała o właściwym wskaźniku BMI

Czy mam prawidłową wagę? - to pytanie na pewno przeszło przez myśl każdej przyszłej mamie. Czasem martwimy się, że ważymy za mało lub za dużo. W jaki sposób kontrolować, czy nasza waga w ciąży wskazuje prawidłowe wartości? Lewandowska postanowiła rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na te często pojawiające się pytania.

Większość kobiet w ciąży nurtuje pytanie - jak to jest z tym BMI, co chwilę dostaję Wasze pytania o to. Ile powinno się ważyć, na ile odstępstw można sobie pozwolić, jedzenie za dwoje czy dla dwojga itp. Ocenę prawidłowej wagi pokazuje współczynnik Body Mass Indeks (BMI)

- podkreśla na Instagramie Anna. Jak prezentuje się współczynnik BMI dla kobiet w ciąży?

  • BMI poniżej 18,5 – wzrost masy 13-16 kg;
  • BMI 18,5 – 24,9 – wzrost masy 11-13 kg;
  • BMI 25 – 29,9 – wzrost masy 10-11 kg;
  • BMI powyżej 30 – wzrost masy do 10 kg.

Podane przed trenerkę wartości odnoszą się do tego, ile możemy zdrowo przytyć w czasie ciąży, odnosząc się do naszego wskaźnika BMI. Dane dotyczą pojedynczej ciąży, w przypadku bliźniąt liczby będą inne. Warto wiedzieć, że według ekspertów z portalu "Zdrowy start w przyszłość", kobieta w ciąży nabiera około dziewięciu dodatkowych kilogramów, nie wliczając w to wagi dziecka.

Anna Lewandowska trenuje w ciąży. Towarzyszy jej mała Klara:

Zobacz wideo Anna Lewandowska trenuje w ciąży. Towarzyszy jej mała Klara
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.