Ćwiczenia na ręce w domu możesz wykonywać w dowolnym momencie. Możesz ćwiczyć po przebudzeniu czy oglądając ulubiony serial. Nawet kilka minut dziennie pomoże nam zlikwidować tę nieestetyczną, obwisłą skórę ramion, przez którą nie chodzimy w koszulkach z krótkim rękawkiem. Musimy wiedzieć, że ramiona to jedna z bardziej zaniedbanych partii ciała. O ile często ćwiczymy brzuch, nogi, pośladki czy plecy, o tyle o ramionach często zapominamy. Zdarza się niejednokrotnie, że zwyczajnie nie starcza nam na tę partię ciała czasu!
A warto wykonywać ćwiczenia na ręce w domu, bo w ten sposób bez kompleksów będziemy eksponować ramiona w dowolnym momencie. Ale to nie jedyna zaleta ćwiczeń na ręce. Dodatkowo wyrzeźbimy i wzmocnimy mięśnie. W ten sposób bez trudu podniesiemy zakupy czy zdejmiemy coś z najwyższej półki. Siła i ładniejszy wygląd ramion dodadzą nam także pewności siebie.
Pamiętajmy jednak o kilku zasadach ćwiczeń na ręce w domu. Zawsze musimy wykonać przed nimi choćby krótką rozgrzewkę. W ten sposób unikniemy kontuzji czy urazów. Ponadto warto zrobić także sesję rozciągania po treningu. Przygotujemy ciało do odpoczynku.
Wiele osób zastanawia się, czy możliwym jest osiągnięcie smukłych ramion w 3 miesiące. Odpowiedź jest twierdząca! Tak, bez trudu osiągniemy taki cel. To realny plan, który bez problemu zrealizujemy w kwartał. Musimy jednak wiedzieć, że ćwiczenia na ramiona należy wykonywać nie częściej niż trzy razy w tygodniu. Pozostałe dni lepiej przeznaczyć na trening innych partii ciała lub w ogóle zrobić sobie przerwę. Organizm musi mieć czas na regenerację.
Poniżej znajdziecie kilka przykładowych ćwiczeń na odchudzenie rąk.
Jakie robić ćwiczenia na ramiona w domu? To nic trudnego. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych ćwiczeń na odchudzenie rąk, które wykonasz bez żadnego sprzętu.
Podciąganie podchwytem. Połóż się płasko na plecach pod stołem. Dłońmi złap za krawędź stołu. Powinieneś ułożyć ręce tak, aby barki tworzyły linię prostą. Dłonie ustaw węziej niż szerokość barków. Zacznij podciągać się do góry.
Pompki na ścianie. Stań krok przed ścianą i oprzyj się na niej. Dłonie rozstaw na szerokość barków. Zacznij schodzić ciężarem ciała w dół. Uginaj i prostuj cały czas napięte ręce. Cały ruch przypomina pchanie ściany.
Pompki. Przyjmij pozycję klęku podpartego. Wyciągnij nogi do tyłu. Zaprzyj się na stopach. Wyprostowane ręce ustaw pod barkami. Gdy przyjmiesz pozycję deski, zacznij zginać ręce. Schodź w dół, jednocześnie cały czas trzymając łokcie blisko ciała. Jeśli nie dajesz rady, wykonaj pompki damskie. Połóż kolana na podłodze. Wykonuj ten sam ruch. W obu pozycjach pilnuj prostych pleców.
Przygotuj odpowiedni ciężar dla siebie. Na początek wybierz lżejsze hantle, z czasem pomyśl o cięższych. Możesz zamiast hantli wykorzystać butelki z wodą. Stań wyprostowany. W dłoniach trzymaj hantle. Na początku opuść je swobodnie. Zacznij zginać ręce w łokciach i przyciągać ciężarki do barków obiema rękami jednocześnie.
Podnoszenie ciężarków z wymachami. Stań prosto. Ręce z ciężarkami opuść swobodnie wzdłuż ciała. Powinny znajdować się około 10 cm od tułowia. W kolejnym kroku odsuń ręce od ciała tak, aby w łokciach tworzyły kąt prosty. Następnie równolegle do tułowia rób wymachy ciężarkami, uginaj przy tym ręce w łokciach.
Podnoszenie ciężarków zza głowy. Stań prosto. Ręce z ciężarkami trzymaj za głową i uginaj je w łokciach tak, aby dotykały one głowy. Podnieś hantle nad głowę, wyprostuj maksymalnie przy tym ręce. Ćwicz dwie ręce jednocześnie.