Chcesz poprawić rozciągnięcie swojego ciała? Oto pięć sprawdzonych sposobów
Chcesz poprawić rozciągnięcie swojego ciała? Oto pięć sprawdzonych sposobów
REKLAMA
ZS
Dobre rozciągnięcie poprawia naszą postawę, umożliwia wykonanie różnych ćwiczeń, a także pozytywnie wpłwa na stan mięśni. Jeśli chcesz poprawić swój stan rozciągnięcia, wypróbuj pięć sposobów, które ci w tym pomogą.
pixabay
REKLAMA
REKLAMA
Dobre rozciągnięcie mięśni pozytywnie wpłynie na twoją kondycję. Istnieje kilka trików, które stosowane regularnie, przyniosą pożądane efekty. Bardzo ważne jest zdanie sobie sprawy, że stretching, jak każde ćwiczenie, wymaga czasu i odpowiedniego przygotowania.
REKLAMA
Jak poprawić rozciągnięcie mięśni?
Chcesz poprawić gibkość swojego ciała? Aby skutecznie poprawić rozciągnięcie, zastosuj pięć metod, które wpłyną na poprawę wytrzymałości i rozciągliwości mięśni. Czego warto spróbować?
Odpowiedni trening - zapisz się na jogę, pilates albo tai chi. Wymienione treningi zawierają wiele elementów stretchingu, który wpływa na stan naszych mięśni. Joga pozwala na pełne skupienie uwagi oraz uczy prawidłowego oddychania, co podnosi efektywność wykonywanych ćwiczeń. Trening tai chi rozciąga całe ciało, a także uczy zachowania równowagi.
Zwróć uwagę na ilość dostarczanego białka - chociaż nie została udowodniona bezpośrednia zależność, pomiędzy gibkością ciała a poziomem białka w organizmie, jego odpowiednia ilość zjedzona po treningu jest bardzo ważna, aby odpowiednio zbilansować posiłki. Białko w połączeniu z witaminą C przyczynia się do szybszej regeneracji potreningowej, pozwala na zmniejszenie bólu oraz zakwasów po wykonanych ćwiczeniach.
Odpowiednia długość przytrzymywania rozciągnięcia - aby efektywnie wykonać stretching ważne jest zdawanie sobie sprawy z tego, jak długo przytrzymać ćwiczenie. Specjaliści wypowiadający się dla "The Guardian" twierdzą, że rozciągając poszczególny mięsień powinniśmy pozostać w pozycji przez 30 sekund. Większość osób rozciąga się partiami, trzymając w rozciągnięciu mięśnie przez 10 sekund, a to za mało, aby zniwelować ich sztywność.
Ćwicz odpowiednio często - dobrego rozciągnięcia nie osiągniesz po kilku treningach, to stopniowy proces. Z tego względu bardzo ważna jest systematyczność w wykonywaniu ćwiczeń. Zastosuj różne rodzaje aktywności fizycznej - dwa razy w tygodniu ćwicz jogę, dwa razy udaj się na jogging, spróbuj raz w tygodniu pilatesu, a weekendowe poranki poświęć stretchingowi na macie.
Pozwól sobie na gorące kąpiele - gorąca kąpiel w wannie oraz prysznic działają rozluźniająco. Wypróbuj gorącego prysznica przed treningiem - w ten sposób rozluźnisz spięte po całym dniu mięśnie, co wpłynie na lepszą efektywność podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń.
Gosia Gałkowska pokazuje, jak ćwiczyć jogę z elementami rozciągania:
Zobacz wideo Gosia Gałkowska pokazuje, jak ćwiczyć jogę z elementami rozciągania