Stepper - efekty przed i po. Poradnik - jak ćwiczyć na stepperze, żeby były efekty?

Stepper to jedno z urządzeń, które daje znakomite efekty ćwiczeń w dość krótkim czasie. Zachwalają je trenerzy personalni, dietetycy. Jednak, czy to prawda? Czy stepper w ogóle daje efekty? Poznaj wszystkie zalety ćwiczeń na stepperze i dowiedz się, dlaczego warto kupić to urządzenie.

Jakie są zalety ćwiczeń na stepperze?

Stepper to jedno z tych urządzeń, które bardzo często polecają wszyscy eksperci od odchudzania czy treningów. Dlaczego? Zdaniem wielu osób świetnie wyszczupla całe ciało! Przyjrzyjmy się temu, jakie są zalety ćwiczeń na stepperze.

Zobacz wideo Joga w domu dla początkujących

Stepper na pewno wzmacnia mięśnie, odchudza, poprawia kondycję, a na dodatek zajmuje mało miejsca i możesz na nim ćwiczyć, kiedy tylko chcesz – takie rekomendacje możemy przeczytać u producentów urządzeń. Jak jest naprawdę? Czy stepper w ogóle daje efekty? Tak! Wszystko się zgadza. A pochwały na jego temat wcale nie są przesadzone.

Testowaliśmy urządzenie i w porównaniu z innymi przyrządami do ćwiczeń stepper jest lekki i zajmuje naprawdę bardzo mało miejsca. Zmieści się więc nawet do niewielkiego mieszkania. Można używać go nawet w małych pomieszczeniach, choćby w sypialni. Jest też łatwy w transporcie i przechowywaniu.

Należy także do tanich urządzeń. Stepper możemy kupić nawet za 150-200 złotych. To niewielki koszt, patrząc na to, jak maszyna pomaga wzmacniać mięśnie i poprawia kondycję! Na takie efekty musielibyśmy długo pracować w siłowni, a tym samym wydać więcej pieniędzy na karnety.

A na stepperze możemy na dodatek ćwiczyć o każdej porze. Masz czas wieczorem? Świetnie. W trakcie ćwiczeń na stepperze możesz nawet oglądać telewizję.

Olbrzymią zaletą steppera jest także to, że droższe modele mają wbudowany komputer. Możemy na bieżąco monitorować efekty naszego odchudzania. Cały czas kontrolujemy tętno, liczbę spalonych kalorii czy liczbę wykonanych kroków.

Trening na stepperze jest też bardzo bezpieczny dla naszych stawów. Nie grożą nam żadne urazy czy kontuzje. Mogą więc ćwiczyć na nim osoby początkujące czy starsze. Może też stanowić uzupełnienie innych, bardziej wymagających treningów. Stepper znajdziemy praktycznie w każdej siłowni i w każdym fitness klubie.

Efekty ćwiczeń na stepperze

Wśród efektów ćwiczeń na stepperze warto wymienić choćby to, że rewelacyjnie wzmacnia mięśnie i poprawia kondycję. Ponadto przyspiesza skutecznie spalanie tkanki tłuszczowej. Co za tym idzie jest prawdziwym „zabójcą” pomarańczowej skórki. Cellulit znika w oczach.

Warto wiedzieć, że podczas zaledwie 10-minutowego treningu o średniej intensywności możemy spalić nawet 100 kcal.

Ile i jak trzeba ćwiczyć, żeby zobaczyć efekty?

Wystarczy 20 minut treningu trzy razy w tygodniu, a już miesiącu zobaczymy znaczą redukcję tkanki tłuszczowej. Waga pokaże nawet kilka kilogramów mniej, a obwody ud czy talii zmniejszą się o kilka centymetrów. Zaskoczy nas także powrót jędrności skóry!

Stepper – jakie efekty po 2 tygodniach?

Tak jak wspominaliśmy – stepper daje zadowalające efekty już po miesiącu regularnych treningów. Niecierpliwi chcą jednak szybciej zobaczyć rezultaty. Jakie efekty po tygodniach nas czekają? Na pewno już zrzucimy kilka kilogramów. Nawet jeśli będzie to niewiele, nie poddawaj się! Wytrwaj miesiąc. Ponadto zauważysz powrót jędrności skóry, twoje ciało zacznie zmieniać się na lepsze.

Poradnik, jak ćwiczyć na stepperze, żeby były efekty?

Skoro wiemy, ile ćwiczyć, pora odpowiedzieć na pytanie, jak ćwiczyć na stepperze, żeby były efekty. Na pewno musimy rozpocząć trening od rozgrzewki. 5-10 minut wystarczy, aby odpowiednio rozgrzać ciało. Następnie wchodzimy na platformy steppera i ćwiczymy. Wystarczy poruszać się rytmicznie, tak jak podpowiada nam maszyna. Ważne jest, aby mieć proste plecy, ściągnięte łopatki, napięte mięśnie brzucha.

Gdy nasze urządzenie ma też linki, pracują także górne partie ciała. Jednak nawet to nie przeszkadza nam w tym, aby podczas ćwiczeń oglądać ulubiony serial czy film. Stepper to proste urządzenie, które obsługę zrozumiemy zaledwie w kilka chwil.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.