Trenujesz, stosujesz dietę i nadal nie chudniesz? Być może popełniasz te błędy. Poznaj triki skutecznego odchudzania

Od paru miesięcy intensywnie ćwiczysz, przeszłaś na dietę i nadal nie widzisz efektów? Bardzo możliwe, że dzieje się tak przez brak właściwego planu odżywiania, który będzie współgrać z treningami. Jak osiągnąć prawidłowy bilans i cieszyć się ze znikających kilogramów?

Stało się - postanowiłyśmy zapisać się na siłownię, wyrzucić z lodówki wszystkie słodycze i niezdrowe przekąski. Na ćwiczeniach spędzamy każdą wolną chwilę, szukamy coraz to nowszych dietetycznych przepisów. Niestety mija kolejny miesiąc a efektów brak - co zatem robimy źle? Wszystko zależy od tego, czy prawidłowo dobierzesz dietę do wykonywanych ćwiczeń. Jak wyrobić odpowiedni bilans? Co jest ważniejsze - intensywne treningi czy fit posiłki?

Jak prawidłowa dieta wpływa na odchudzanie?

Po pierwsze, musimy zdawać sobie sprawę z zachowania właściwej ilości kalorii. Jeśli dostarczamy więcej kalorii, niż jesteśmy w stanie spalić - przytyjemy. Gdy spalimy więcej kalorii, niż dostarczymy - zaczniemy chudnąć. Warto wiedzieć o istnieniu BMR, czyli dziennym zapotrzebowaniu na kalorie. Każdy może sobie obliczyć, ile powinna wynosić jego dzienna dawka. Osoby, które ćwiczą mają zwiększone zapotrzebowanie na energię. Jeśli chcesz schudnąć, musisz wyliczyć TEE, czyli całkowity dobowy wydatek energetyczny. Jeśli wiesz, ile kalorii spalasz podczas całego dnia, uwzględniając wszystkie formy aktywności, następnym krokiem do zrzucenia zbędnych kilogramów jest dostarczanie mniej kalorii, niż podczas całego dnia spala twój organizm.

Jak ćwiczyć, aby schudnąć?

Stereotypowo wydawać się może, że jedynie długie godziny spędzone na siłowni mogą nam przynieść zamierzone efekty. Jest to błędne myślenie - nie liczy się długość, ale intensywność, systematyczność oraz sposób wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Pamiętaj, żeby podczas treningów angażować na przemian różne partie mięśni. Niezwykle istotnie jest również pamiętanie o właściwym odpoczynku - stracimy swoją wydajność, jeśli nie pozwolimy na właściwą regenerację. Trzecią zasadą jest połączenie ćwiczeń z właściwą dietą. Jeśli spędzimy pół dnia na siłowni, a po powrocie do domu zjemy na kolację porcję frytek, możemy zapomnieć o zrzuceniu wagi. 

Podsumowując, zarówno ćwiczenia, jak i prawidłowe odżywianie są równie ważne, jeśli chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów. Musimy wyćwiczyć kaloryczny bilans i nastawić się na systematyczność i dokładność.

Chcesz spalić 200 kalorii w kwadrans? Ćwicz z nami trening turbospalania:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.