Ewa Chodakowska ostrzega przed tabletkami odchudzającymi: Slogany reklamowe wciskają ludziom cuda, a cudów nie ma

Ewa Chodakowska prowadzi na Instagramie cykl, który ma pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogarmów i wyrzeźbieniu płaskiego brzucha. Trenerka postanowiła zwrócić uwagę na szkodliwy wpływ suplementów, które obiecują zmianę sylwetki bez wysiłku.

Ewa Chodakowska dzieli się na Instagramie informacjami, dotyczącymi utrzymania szczupłej sylwetki. Trenerka pragnie pomóc swoim obserwatorkom w drodze do wymarzonej figury. Chyba każda z nas chciałaby móc zaprezentować w kostiumie kąpielowym płaski brzuch - o tym, w jaki sposób wyrzeźbić tę część ciała opowiada cały ostatni cykl wpisów na Instagramie celebrytki.

 

Ewa Chodakowska o odchudzających suplementach

Influencerka zauważyła, że na rynku dostaniemy mnóstwo ciekawych propozycji, które pomogą nam schudnąć bez najmniejszego wysiłku - czy jednak jeszcze ktoś wierzy, w cudowną moc tabletek? Jak słusznie podkreśliła Ewa, są to jedynie marketingowe chwyty, które mają zachęcić nas do kupna reklamowanego produktu:

Mam nadzieję, że jesteś na tyle świadoma, że nie będziesz ryzykować swoim zdrowiem... nie mówiąc już o portfelu! Większość takich specyfików działa na zasadzie odwodnienia organizmu

- pisze Chodakowska na Instagramie, zwracając uwagę na bardzo ważną rzecz. Wszystkie suplementy, które obiecują magiczne zrzucenie wagi przyczyniają się do odwadniania organizmu. 

Nasz organizm w ponad połowie składa się z wody. Wystarczy, że stracisz 5-10% wody w organizmie i voila - kilka kilogramów na wadze mniej. To są kilogramy, których nie „tracisz”, pozbywasz się ich tylko na chwilę, dodatkowo wyczerpując energię i wypłukując potrzebne minerały! A kilogramy wrócą, jak tylko uzupełnisz płyny. Część takich produktów zawiera także niedozwolone substancje

- dodaje trenerka. Jeśli rzeczywiście zależy nam na płaskim brzuchu zacznijmy od ćwiczeń oraz zdrowego odżywiania. Żadne tabletki nie pozbędą się zbędnych kilogramów za nas. Spalanie tkanki tłuszczowej jest możliwe jedynie dzięki aktywności fizycznej i odpowiedniej diecie. Jeśli szukasz pomysłu na ćwiczenia, wypróbuj 10 minutowy trening, który pomoże ci w wyrzeźbieniu brzucha:

 

Dobre i efektywne zajęcia to nie tylko brzuszki - wykorzystaj matę treningową. Ćwiczenia zaprezentowane na wideo bez problemu wykonasz w domu. Postaraj się trenować przynajmniej trzy razy w tygodniu. Nie zapominaj o dobrej rozgrzewce i uzupełnianiu wody.

Sandra Kubicka pokazała szybki trening na mięśnie brzucha:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.