Anna Lewandowska zaleca stosowanie probiotyków dla lepszego wyglądu

Kondycja jelit ma znaczący wpływ na wygląd skóry. To właśnie w układzie pokarmowym zachodzą procesy trawienia i wchłaniania. Warto więc o niego zadbać.

W swoim ostatnim wpisie na Instagramie Anna Lewandowska poruszyła temat probiotyków, o których istnieniu większa część z nas zupełnie zapomina. Trenerka ubolewa nad tym, że o wiele chętniej wybieramy modne kolorowe suplementy i tymczasowe diety.

 

Przygotowany z dr Patrycją Szachtą post na blogu Lewandowskiej hpba.pl ma zwiększyć świadomość i wyjaśnić, jak duży wpływ na kondycję skóry ma mikroflora jelitowa. Jeśli kosmetyki nie spełniają oczekiwań, warto zadbać o równowagę wewnątrz. 

Pielęgnacja od zewnątrz to nie wszystko

Mimo wszelkich starań i majątku wydanego na kosmetyki pielęgnacyjne, cera wielu z nas nie jest bliska ideału. Jeśli trudno jest ustalić przyczynę takiego stanu, warto zastanowić się nad kondycją jelit. Podstawą dobrego wyglądu jest dieta - jak tłumaczy Lewandowska - to w przewodzie pokarmowym przebiegają procesy trawienia i wchłaniania niezbędne do odżywienia każdej komórki organizmu. Często bywa tak, że osoby cierpiące na problemy skórne, takie jak trądzik czy atopowe zapalenie skóry, zauważają poprawę dopiero w wyniku zmiany swojej diety. Oczywiście na zdrowszą.

Pierwszym krokiem jest zadbanie o to, aby codzienna dieta była PO PROSTU ZDROWA. Spróbujcie wyeliminować z niej produkty wysoko przetworzone, cukier, produkty typu fast food oraz alkohol. Zadbajcie o odpowiednią ilość warzyw i owoców, podaż odpowiedniej ilości tłuszczów roślinnych w diecie, wybierajcie pieczywo pełnoziarniste. Postarajcie się, aby produkty, po które sięgacie miały jak najprostszy skład, zadbajcie o odpowiednią ilość płynów każdego dnia  - tłumaczy w swoim poście Anna.

Gdy już zadbamy o różnorodną i zbilansowaną dietę, zwróćmy uwagę na jelita. To właśnie one zapewniają prawidłowe wchłanianie składników odżywczych. Jeśli więc nabłonek przewodu pokarmowego jest w złym stanie, trzeba go zregenerować. W przeciwnym razie część wartościowych substancji nie zostanie wchłonięta. Według Anny Lewandowskiej i dr Patrycji Szachty, dobrym sposobem na poprawę kondycji jelit jest - poza zdrową dietą - przyjmowanie probiotyków.

Probiotyki wspomagają bowiem mikroflorę jelitową, która w stanie zdrowia produkuje krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe (takie jak kwas masłowy) i inne metabolity, niezbędne do regeneracji nabłonka jelitowego. Dzięki temu możliwa jest poprawa przyswajalności składników odżywczych z diety – a stąd już tylko krok do pięknej, zdrowej skóry! - przekonuje Ania

Anna Lewandowska w "Przerwie na kawę":

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.