Ile razy w tygodniu ćwiczyć brzuch, żeby zobaczyć efekty? 5 skutecznych ćwiczeń na brzuch dla każdego

Skuteczne ćwiczenia na brzuch nie wymagają wizyty na siłowni czy wylewania litrów potu na zajęciach fitness klubie. Możesz ćwiczyć w domu! Jak urozmaicić ćwiczenia na brzuch w domu? I ile razy w tygodniu ćwiczyć brzuch, żeby zobaczyć efekty? Przedstawiamy 5-minutowy trening na brzuch, czyli 5 skutecznych ćwiczeń na brzuch dla każdego

Jak wyrzeźbić brzuch za pomocą diety i ćwiczeń?

Każdy z nas marzy o płaskim brzuchu. Niestety często poprzestajemy na samych marzeniach. A to błąd! Pięknie wyrzeźbionych brzuch jest na wyciągnięcie naszej ręki. Jak więc wyrzeźbić brzuch za pomocą diety i ćwiczeń? Zacznijmy od diety. Stosujemy zdrową, dobrze zbilansowaną dietę. Unikajmy słodyczy, alkoholu, napojów gazowanych, tłustych mięs, produktów wzdymających, czyli na przykład roślin strączkowych czy chleba pszennego. Zadbajmy o właściwe nawodnienie organizmu – pijmy przynajmniej dwa litry wody dziennie.

Warto jeść pięć niewielkich posiłków w ciągu dnia. Kolację jedzmy najpóźniej dwie godziny przed snem, a śniadanie nie później niż godzinę po przebudzeniu.

A jak wyrzeźbić brzuch za pomocą ćwiczeń? Poniże znajdziesz łatwy i przyjemny 5-minutowy trening na brzuch. Ułożyliśmy go w 5 skutecznych ćwiczeń na brzuch dla każdego. Trening bardzo łatwo zmodyfikujesz i w momencie, gdy zaczniesz się zastanawiać, jak urozmaicić ćwiczenia na brzuch w domu, skutecznie je utrudnisz. Do dzieła!

5-minutowy trening na brzuch, czyli 5 skutecznych ćwiczeń na brzuch dla każdego

Brzuszki skośne - Połóż się na macie lub na podłodze. Ugnij nogi w kolanach, postaw stopy przy pośladkach, dociśnij pięty. Dłonie złóż w koszyczek i przełóż za głowę. Połóż na nich luźno głowę. Nie spinaj szyi i głowy podczas ćwiczeń. Następnie zacznij robić skośne spięcia brzucha. Z czasem możesz urozmaicić ćwiczenie na brzuch w domu i dotykać ręką przeciwległą do kolana. Wykonuj obie wersje ćwiczenia przez minutę. Ćwicz w dość szybkim tempie.

Russian twist z obciążeniem - Przygotuj butelkę z wodą. Na początek o pojemności 0,5 l, z czasem zmień ją na litrową, a następnie na 1,5 l. Usiądź na podłodze lub macie. Weź butelką w dłonie. Wyprostuj plecy, unieś nogi do góry. Ugnij nogi w kolanach. Utrzymuj je cały czas nad podłogą. Wykonaj skręty ciała trzymając butelkę przy klatce piersiowej. Z czasem możesz urozmaicić ćwiczenie na brzuch w domu. Zacznij przekładać butelką pod kolanami. Ćwicz przez minutę.

Deska - Przyjmij pozycję klęku podpartego. Następnie wysuń nogi do tyłu. Zaprzyj je na stopach. Dłonie ustaw pod barkami i unieś ciało do góry. Trzymaj plecy prosto. Głowa jest przedłużeniem tułowia, patrz w podłogę. Utrzymuj pozycję przez minutę. Kiedy ćwiczenie nie będzie sprawiać ci trudności i zaczniesz zastanawiać się, jak urozmaicić ćwiczenia na brzuch w domu, możesz wprowadzić skręty.  Pozycji deski przejdź na jedną nogę i jedną rękę. Wyprostuj ciało w pozycji bocznej. Rękę wyprostuj do góry. Dynamicznie zmieniaj skręty. Ćwiczy minutę.

Pompki damskie - Ponownie przyjmij pozycję klęku podpartego. Następnie wysuń dłonie do przodu. Zgięte nogi w kolanach podnieś do góry. Zatrzymaj prostą sylwetkę od ud po szyję. Zacznij schodzić w dół. Ręce trzymaj przy sobie, łokcie idą do tyłu. Ćwicz przez minutę, a jeśli zechcesz urozmaicić to ćwiczenie na brzuch w domu, spróbuj wykonywać klasyczną pompkę. Wyprostuj nogi i zaprzyj się o stopy. Wyprostuj całe ciało i przez minutę rób pompki.

Skręty na krześle - Usiądź na krześle. Nogi rozstaw nieco szerzej niż szerokość bioder. Wyprostuj się i wyciągnij ręce na boki. Lewą ręką staraj się dotknąć podłogi po lewej stronie. Cały czas trzymaj plecy proste. Prawa ręka idzie za ciałem, ale nie pochylasz się do przodu, nie garb się i nie zapadaj. Następnie powtórz ćwiczenie na drugą stronę. Rób dynamiczne skręty, a kiedy przyjdzie czas, aby urozmaicić ćwiczenie na brzuch w domu, kup dużą pilatesową piłkę. Usiądź na niej i rób analogiczne skręty. Piłka będzie wytrącała cię dodatkowo z równowagi.  Wykonuj ćwiczenie przez minutę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.