Chcesz odciążyć kręgosłup podczas ciąży? Wypróbuj zestaw prostych ćwiczeń polecanych przez popularną trenerkę

Anna Victoria prowadzi na Instagramie fit profil, który ma na celu promowanie aktywnego trybu życia. Popularna influencerka podzieliła się swoją propozycją treningu dla przyszłych mam, które cierpią z powodu przeciążonego kręgosłupa.

Anna Victoria w nowym wpisie na Instagramie podkreśla, jak ważne jest pilnowanie prawidłowej postawy ciała i kręgosłupa, który podczas ciąży narażony jest na dodatkowe obciążenia. W jaki sposób zadbać o swoje ciało i zminimalizować ból? Zobacz, co poleca trenerka.

 

Anna Victoria o trenowaniu podczas ciąży

W przeciągu tych dziewięciu miesięcy organizm przyszłej mamy narażony jest na zwiększony wysiłek. Ból pleców to zmora każdej kobiety w ciąży. Odpowiedni dobór ćwiczeń pomoże ci zminimalizować nasilone bóle kręgosłupa. Trening, który zaproponowała Anna składa się z trzech zestawów ćwiczeń:

  • Pierwsza seria: 15 powtórzeń "cable row" i 12 powtórzeń "cable lat pushdown". Powtarzamy serię cztery razy.
  • Druga seria: 12 powtórzeń "lat pulldown" oraz 10 powtórzeń "wide grip lat pulldown" - kolejny raz powtarzamy ciąg ćwiczeń czterokrotnie.
  • Trzecia seria: 15 powtórzeń "barbell rows" oraz 12 powtórzeń "dumbbell rows" - powtórka cztery razy.

Wszystkie ćwiczenia zaprezentowane przez trenerkę na wideo wykonujemy na siłowni, wykorzystując specjalne przyrządy oraz ciężarki. Trening opiera się na podnoszeniu obciążenia o odpowiedniej wadze. Przy każdym ćwiczeniu bardzo ważne jest, aby ściskać razem łopatki oraz trzymać plecy prosto. W przeciwnym razie nie zaangażujesz do pracy właściwych mięśni, co może spowodować zwiększenie bólu. Ćwiczenia dobrze wykonywać jest w parze, dzięki czemu nasz partner będzie pilnować, abyśmy zachowały prawidłową postawę. 

Anna Lewandowska ćwiczy w ciąży na siłowni. Mamie towarzyszy Klara:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.