Stepper do ćwiczeń. Jak ćwiczyć na stepperze, żeby były efekty? Ile kalorii można spalić?

Stepper do ćwiczeń jest jednym z popularniejszych sprzętów na siłowniach i fitness klubach. Ćwicząc na nim regularnie można spalić naprawdę dużo kalorii! Musimy jednak wiedzieć, jak ćwiczyć na stepperze, żeby były efekty. Poznaj efekty ćwiczeń na stepperze.

Jak ćwiczyć na stepperze, żeby były efekty?

Stepper to jedna z najpopularniejszych maszyn do ćwiczeń. Znajdziemy ją niemal na każdej siłowni i w każdym, nawet mniejszym, osiedlowym fitness klubie. Jak ją poznamy? Gdy wejdziemy na salę ćwiczeń, zobaczymy urządzenie składające się z dwóch małych platform. Mogą nam przypominać pedały.

Jak ćwiczyć na stepperze, żeby były efekty? Wystarczy postawić na owych platformach stopy i wykonywać ruch zbliżony do wchodzenia po  schodach. To cała tajemnica. Jednak jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, nie bójmy się pytać! Na siłowni znajdziemy dyżurnego trenera, który odpowie na wszystkie nasze wątpliwości.

Warto wiedzieć, że na rynku jest obecnie dostępnych wiele modeli stepperów. Możemy więc spotkać pełnowymiarowe steppery profesjonalne, urządzenia mini, steppery z drążkiem i linkami. Każdą maszyną obsługuje się nieco inaczej, więc naprawdę lepiej zapytać, niż zrobić sobie krzywdę czy uszkodzić urządzenie.

Efekty ćwiczeń na stepperze?

Zastanawiasz się, co dają ćwiczenia na stepperze? Przede wszystkim wśród efektów ćwiczeń na stepperze warto wymienić to, że świetnie rozwijają one mięśnie całego ciała. Dodatkowo wspomagają one prace układu oddechowego. Jeśli marzysz o smukłych, zgrabnych, jędrnych nogach, to zdecydowanie efekty ćwiczeń na stepperze cię zaskoczą! Jeśli wybierzesz urządzenie bardziej skomplikowane – na przykład to z linkami czy drążkiem – to zauważysz także efekty ćwiczeń na stepperze w postaci wzmocnionych mięśni brzucha, ramion czy barków.

Oczywiście efekty ćwiczeń na stepperze są widoczne dopiero podczas regularnych treningów. Należy ćwiczyć dwa lub trzy razy w tygodniu przez kilka miesięcy. Pierwsze efekty zauważymy już po dwóch, trzech tygodniach. Nie spoczywajmy na laurach! Ćwiczymy nadal.

Wśród zalet ćwiczeń na stepperze warto wspomnieć jeszcze o jednym aspekcie. Samo urządzenie zajmuje niewiele miejsce. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby kupić urządzenie i korzystać z niego w domu. Bez trudu przechowamy stepper nawet w małym mieszkaniu.

Przejdźmy już do zalety ćwiczeń na stepperze, która z całą pewnością interesuje wszystkich najbardziej. Ile kalorii można spalić na stepperze? Regularne ćwiczenie na stepperze przynosi świetne rezultaty! Przez 60 minut treningu spalimy aż 490 kalorii.

Rodzaje ćwiczeń na stepperze, czyli jaki stepper wybrać? Stepper skrętny, kettler, z linkami?

Kiedy już wiemy, ile kalorii można spalić na stepperze, z pewnością motywacja do ćwiczeń nam wzrosła. Zaczynamy się więc rozglądać za najlepszym urządzeniem, prawda? Tak, jak wspominaliśmy, na rynku jest dostępnych wiele modeli. Stepper skrętny, kettler, z linkami? Jaki wybrać? To jakie urządzenie wybierzemy warunkuje także rodzaj ćwiczeń, który będziemy wykonywać.

Warto zwrócić uwagę na stepper prosty. To klasyczny model. Ćwiczenia na nim przypominają wchodzenie po schodach. Są proste w użyciu, bardzo powszechne w sklepach czy na siłowniach. Mają niewielkie wymiary, kosztują niewiele.

Jednak znacznie efektywniejszy jest stepper skrętny. Ma inną budową, więc ćwiczenia, które na nim wykonujemy przypominają raczej jazdę na łyżwach lub rolkach. Także są niewielkie, ale są niestety droższe. Ćwiczenia są na nim trudniejsze, ponieważ angażują więcej mięśni niż ćwiczenia na stepperze prostym.

Innym wariantem jest stepper z kolumną lub linkami. Mogą być one odczepiane, dzięki temu treningi na urządzeniu będą bardziej urozmaicone. Te urządzenia angażują więcej mięśni, urozmaicają więc treningi. Lepiej jednak ćwiczyć na nich na siłowni, ponieważ zajmują więcej miejsca. Ich główną zaletą jest to, że skutecznie odciążają kręgosłup.

Jeśli nie wiesz, który stepper wybrać, skonsultuj się ze sprzedawcą lub najlepiej doświadczonym trenerem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.