Dlaczego powinnaś spróbować diety keto-śródziemnomorskiej? Poznaj sposób na skuteczny detoks

W jaki sposób przeprowadzić skuteczny detoks? Psychoterapeuta Mike Dow zdradził, w jaki sposób skutecznie wyeliminować niezdrowe posiłki oraz dlaczego dieta keto-śródziemnomorska pomoże nam w zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Na wiosnę szukamy sposobów, aby szybko i skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów i oczyścić nasz organizm z toksyn. Okazuje się, że świetnym sposobem na detoks jest zastosowanie ketogenicznej diety śródziemnomorskiej. Psychoterapeuta Mike Dow wypowiedział się o wspomnianej diecie na łamach magazynu "Womans World", gdzie zdradził, w jaki sposób na nasz mózg wpływają niezdrowe posiłki. 

Psychiczne uzależnienie od niezdrowego jedzenia

Wszystko zaczyna się w głowie - coraz więcej naukowców jest zdania, aby dietę zaczynać od zmiany sposobu myślenia oraz "oszukania" naszego mózgu. Mike Dow w rozmowie z New York Timesem zaznaczył, że:

Coraz więcej dowodów wskazuje, że uzależniliśmy się od żywności, która szkodzi naszemu zdrowiu. Kiedy kiedy idziemy zjeść fast fooda lub posiłek o wysokiej zawartości cukru pojawia się intensywne pragnienie, z którym bardzo trudno walczyć

- zaznaczył ekspert. Jak zatem walczyć z uzależnieniem od niezdrowej żywności? Plan Mike'a działa prawie jak plaster nikotynowy; pozwala na delikatne uwalnianie się od jedzenia, nadwaga maleje, a osoba na diecie doświadcza, jak bardzo na nasze samopoczucie wpływa zdrowe odżywianie. 

Dieta śródziemnomorska sposobem na skuteczny detoks

Dow radzi, aby kolejne kroki wprowadzać stopniowo. Przez pierwsze dwa tygodnie jedz normalnie, ale pamiętaj o właściwych porcjach poszczególnych składników:

  • siedem porcji warzyw i owoców;
  • jedna porcja owoców morza, orzechów włoskich lub siemienia lnianego, które są bogate w kwasy omega-3.

Kolejny, czyli trzeci tydzień detoksu, polega na ograniczaniu następujących produktów: słodzików, zboża, produktów pochodzenia zwierzęcego, przetworzonych olejów. Dziennie spożywajmy maksymalnie trzy porcje wymienionych składników. Czwarty tydzień to ograniczenie tych produktów do dwóch porcji dziennie.

W trzecim tygodniu diety Mike Dow zaleca wprowadzenie "keto-śródziemnomorskiego" stylu odżywiania. Teraz nacisk kładziemy na warzywa, wysokiej jakości białko (w szczególności owoce morza) oraz zdrowe tłuszcze. Przez te tygodnie możemy spożywać do trzech porcji naszych ulubionych przysmaków: frytek, chleba czy ciastek. Nagła eliminacja wszystkich niezdrowych i tuczących produktów wyzwala natychmiastową reakcję naszego mózgu, który domaga się zwiększonej ilości cukru czy niezdrowego tłuszczu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.