Ewa Chodakowska radzi, jak ćwiczyć silną wolę. Jej rada na unikanie słodyczy jest prosta i skuteczna

Ewa Chodakowska podzieliła się niezawodnym sposobem na walkę z codziennymi pokusami. Swoją metodę oparła na badaniach specjalistów w dziedzninie psychologii.

Na sam początek POWER TYGODNIA Ewa Chodakowska zaproponowała swoim instagramowym obserwatorkom zmianę podejścia do walki ze słabościami, które mogą oddalić od wymarzonego celu. Trenerka posłużyła się powiedzeniem: "Co z oczu, to z serca", tłumacząc, że badania psychologów potwierdzają zawartą w cytacie mądrość.

 

Chodakowska tłumaczy, jak pokonać słabości

Sposób może i jest banalny, ale naprawdę skuteczny. Nie sięgniesz po słodycze, gdy nie będziesz miała ich pod ręką. Proste. Twoim zadaniem jest więc pozbycie się pokus z najbliższego otoczenia. W metodzie chodzi o to, by nie tworzyć sobie okazji do ulegania słabościom. Oczywiście mowa tu o usunięciu słodyczy z domu, a nie unikaniu spotkań towarzyskich, na których na pewno pojawią się słodkie przekąski.

Zdroworozsądkowa wizja została poparta badaniami

Psychologowie przeprowadzili wśród kobiet badanie, które potwierdziło, że jeśli coś jest w zasięgu wzroku, kusi bardziej. Chodakowska tłumaczy:

Brian Wansink, amerykański psycholog badający zachowania żywieniowe, przeprowadził wraz z Jamesem E. Painterem pomysłowe badanie, które opisał w swojej książce Beztroskie jedzenie.

Badanie zostało przeprowadzone w jednym z biurowców podczas Tygodnia Sekretarek. Pracownice otrzymały bombonierki, z których część miała przezroczyste opakowanie, przez które było widać czekoladki, a pozostałe przykryte były wieczkiem przykrywającym zawartość. 

Gdy czekoladki były widoczne, uczestniczki badania sięgały po nie o 71% razy częściej, średnio 7,7 raza dziennie, a po zawartość nieprześwitujących bombonierek jedynie 4,6 raza w ciągu dnia. Wansink wyliczył, że kobiety jedzące czekoladki, które były "na widoku", przyjmowały średnio o 77 kcal dziennie więcej. W ciągu roku może to skutkować wzrostem wagi o 2,5 kg. Brzmi sensownie. Podejmiecie się wyzwania?

Ewa Chodakowska w "Przerwie na kawę" odpowiada na nasze pytania:

Zobacz wideo
Komentarze (2)
Ewa Chodakowska radzi, jak ćwiczyć silną wolę. Jej rada na unikanie słodyczy jest prosta i skuteczna
Zaloguj się
  • salome123

    Oceniono 1 raz 1

    A jak tam jej ambasadorki?

  • cerrie35

    0

    Niekoniecznie to musi działać. Czasem jest tak, że nie ma w domu nic słodkiego, i człowiek dosłownie wtedy chodzi po ścianach, bo właśnie chce mu się coś słodkiego. A wtedy, to jest nawet gotowy ubrać się i wyjść do sklepu aby coś słodkiego kupić. No chyba, że w takim przypadku na plus weźmiemy to, że się ruszymy z domu, i ewentualnie w ten sposób spalimy kalorie,. A potem i tak niestety je nadrobimy wcinając, to co przyniesiemy ze sklepu. Niech ciocia dobra rada jak już coś radzi, rozpatruje pod każdym kątem. Bo te wpatrzone w nią cielątka niebożątka na jej profilach społecznościowych, wierzą pewnie we wszystko co ona pisze nie mając własnego zdania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX