Waist trainer, czyli gorset wyszczuplający. Czy to działa? Jak dobrać gorset?

Waist trainer wypromowała między innymi Kim Kardashian. To za sprawą celebrytki kobiety na całym świecie zaczęły kupować gorsety wyszczuplające do ćwiczeń i codziennego użytku. Wszystkie bowiem marzymy o talii osy! Czy waist trainer faktycznie pomaga osiągnąć cel? Poznaj opinie o waist trainer.

Waist trainer, czyli gorset wyszczuplający –  czy to działa?

Waist trainer to nic innego jak gorset wyszczuplający. Pierwsze modele powstały już w XIV wieku i niestety sprawiały wielu bólu. Gorsety były poprzednikiem staników i ich nadrzędnym zadaniem wówczas było podtrzymanie całego ciała, maksymalne zwężenie talii i uwydatnienie biustu. Gorsety bardzo ciasno sznurowano i tym samym spłaszczano także odstający brzuch.

Zobacz wideo Trenujemy taneczne kardio z Dominiką Śliwińską

Takie gorsety to już melodia przeszłości. Te najnowsze waist trainer zostały spopularyzowane przez Kim Kardashian. Celebrytka chodziła w nich zarówno w domowych warunkach, jak i na oficjalne wyjścia. Uczyniła z nich swój znak rozpoznawczy. Niekiedy wybierała modele eleganckie, pasujące do wieczorowych kreacji, innym razem prezentowała na zdjęciach w mediach społecznościowych modele do ćwiczeń. Czy gorset wyszczuplający, czyli waist trainer, naprawdę działa?

Kiedy patrzymy na zdjęcia, nie mamy wątpliwości. Widać różnice między wąską talią a bardzo szerokimi biodrami. Gorsety z zewnątrz są wykonane z rozciągliwego materiału. Podszewka zazwyczaj uszyta jest z bawełny i elastanu. To sprawia, że są sztywne, ale mogą dopasować się do kształtu. Zazwyczaj waist trianer dostosowuje się pod dwóch godzinach od włożenia.

Jego celem jest spalanie większej ilości tkanki tłuszczowej. Dzieje się to dzięki wewnętrznym procesom termogenetycznym i naturalnemu poceniu się ciała. Popularny waist trainer sprawia także, że mamy mniejszy apetyt. Łatwiej więc trzymać ścisłą dietę i nie podjadać między posiłkami. Zgodnie ze wskazaniami producenta gorsetów wyszczuplających można stracić nawet 17 cm w obwodzie! Takie efekty zobaczymy oczywiście nie od razu. Zazwyczaj wymaga to dwóch, a nawet trzech miesięcy noszenia waist trainer.

Waist trainer – efekty

Jakich efektów możemy spodziewać się po waist trainer? Przede wszystkim wspomnianej utraty centymetrów w obwodzie. Nasza talia staje się zauważalnie węższa już po kilku dniach. Skóra dodatkowo staje się bardziej napięta. Oczywiście samo noszenie gorsetów wyszczuplających nic nie da. Należy ćwiczyć, wykonywać konkretne ćwiczenia, oraz stosować zdrową, dobrze zbilansowaną dietę.

Gorset waist trainer – jak dobrać?

Wybór gorsetu waist trainer nie jest prosty. Jak dobrać go właściwie? Pamiętajmy, że rzadko jego rozmiar pokrywa się z rozmiarem naszej odzieży. Zwróćmy uwagę na to, że gorsety służą do zmniejszania obwodu talii oraz modelowania sylwetki. Z tego powodu ich wymiary powinny być mniejsze niż nasze wymiary naturalne. 

Nowy gorset będzie nas uwierał. To zupełnie normalne. Z czasem nasz organizm przyzwyczai się do niego. Wtedy można mocniej zapiąć gorset i oczekiwać bardziej widocznych efektów.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Koniecznie przymierzmy gorset wyszczuplający przed zakupem. Każda firma proponuje inną rozmiarówkę i inne oznaczenia gorsetów. Z tego powodu nie zawsze jeden rozmiar będzie odpowiedni w różnych markach.

Jeżeli nasze wymiary wypadają pomiędzy dwoma rozmiarami, lepiej wybrać mniejszy gorset wyszczuplający.

Waist trainer – opinie

Ciekawią cię opinie o waist trainer? Niestety nie ma jednoznacznych. Nikt nie powie nam, że waist trainer działa lub nie. Jest to bardzo indywidualna kwestia. Niektórzy są zachwyceni efektami waist trainer i wystawiają same pozytywne opinie, inni wręcz przeciwnie. Bardzo dużo zależy od tego, jaki cel stawiamy sobie na początku. Warto stopniowo podnosić poprzeczkę. Gdy chcemy zauważyć różnicę 10 cm w obwodzie tali po zaledwie tygodniu noszenia, na pewno będziemy rozczarowani. Noszenie waist trainer to także wysiłek. Na dodatek musimy pamiętać, że nic nie osiągniemy nie łącząc z noszeniem gorsetu właściwej, dobrze zbilansowanej diety i odpowiednich ćwiczeń. Trening jest kluczowy!

Więcej o:
Copyright © Agora SA