Gosia Mostowska pokazuje, jak prawidłowo wykonać ćwiczenia na kręgosłup. Poznaj 5 przykazań zdrowego kręgosłupa

Małgorzata Mostowska jest popularną instruktorką jogi. Trenerka zdradziła na Instagramie, w jaki sposób zadbać o swój kręgosłup. Warto pamiętać, że to podpora dla całego naszego ciała - zadbajmy, aby była w dobrej kondycji.

Gosia Mostowska wie, w jaki sposób ćwiczyć, aby rozciągnąć mięśnie i oczyścić umysł. Joga sprawia, że ćwiczymy kondycję ciała i psyche. Trenerka podkreśla, że aby cieszyć się dobrym zdrowiem, trzeba zadbać o kręgosłup, zwłaszcza jeśli spędzamy dużo czasu w pozycji siedzącej. Poznaj pięć cennych rad od Mostowskiej.

 

Gosia Mostowska zdradza, jak dbać o kręgosłup

Chcesz odpowiednio zadbać o swoje plecy? Pamiętaj, że od kondycji ciała zależy również nasz stan psychiczny, poczucie bezpieczeństwa i spokój wewnętrzny, co podkreśla na Instagramie Małgosia. Zdrowy kręgosłup umożliwi nam trenowanie ulubionych sportów, większy komfort przy pracy siedzącej, a także pozytywnie wpłynie na nasze ogólne samopoczucie. Co radzi joginka Mostowska?

1. Pamiętamy o wyprostowanej sylwetce i pilnujmy swojej postawy. Głowę trzymamy w osi ciała – zarówno kiedy stoimy czy siedzimy, jak i chodzimy. Zapominamy o zakładaniu nogi na nogę.
2. Zapewniamy sobie codzienny ruch – wzmacniamy, rozciągamy i rozluźniamy kręgosłup.
3. Robimy przerwy w pracy – rozciągamy się na każdą stronę i nie siedzimy zbyt długo w jednej pozycji. Zmieniamy pozycje przynajmniej raz na godzinę.
4. Dbamy o mięśnie głębokie brzucha – niekoniecznie ćwiczymy brzuszki, ale wykonujemy np. ćwiczenia równoważące, które będą angażować cały core.
5. Pamiętamy o spokojnej głowie; napięcia w ciele często spowodowane są przez codzienny stres. Denerwujemy się i spinamy barki czy kark, co prowadzi do bólu. Komu to potrzebne? Kilka głębokich oddechów, relaksacja przed snem, medytacja, spacer po lesie, rozmowa z kimś bliskim. Wybieramy dla siebie najlepsze rozwiązanie i uspokajamy się. Tak jest znacznie lepiej

- czytamy we wpisie Mostowskiej. To proste do zastosowania wskazówki, o których tak często zapominamy. Zastosowanie tych prostych kroków w połączeniu z odpowiednim treningiem np. jogi pozwoli nam na zachowanie prawidłowej postawy i uniknięcie bólów pleców, które potrafią pozbawić nas zdolności do wykonywania codziennych obowiązków. Lepiej zapobiegać, niż leczyć - nie zaniedbujmy naszego kręgosłupa.

Jak zacząć ćwiczyć jogę w domu? Zobacz nasze wskazówki:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.