Peeling domowej roboty ma wiele zalet. Przede wszystkim świetnie oczyszcza skórę. Staje się ona odświeżona. To rewelacyjny sposób na pozbycie się martwego naskórka. Należy wiedzieć, że nasze komórki odbudowują się co 14-28 dni. To kwestia indywidualna. Gdy pomagamy skórze złuszczyć się, ten proces przebiega o wiele sprawniej.
Kiedy wybieramy peeling dostępne w drogeriach, to niestety nie mamy pewności, jakie składniki zostały użyte do ich produkcji. Choć możemy wybierać te ekologiczne, naturalne kosmetyki, to jednak nigdy nie będą one tak zdrowe jak te zrobione samodzielnie. A drobne drobinki, które ścierają nasz naskórek znajdziemy wśród popularnych produktów spożywczych. Olbrzymią zaletą peelingów domowej roboty jest więc także ich cena. Są znacznie tańsze niż ich odpowiedniki sklepowe. Ponadto sami możemy decydować o intensywności peelingu domowej roboty. Możemy wybierać większe lub mniejsze drobinki, możemy też rozcieńczać dowolnie produkty.
Podsumowując zalety peelingów domowej roboty z całą pewnością musimy pamiętać o ich naturalnym składzie, łatwości przygotowania i o wiele niższej cenie niż produkty dostępne w sklepach.
Jeśli zastanawiasz się, jaki peeling do twarzy, a jaki peeling do ciała wybrać, to poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek. Przede wszystkim peeling do twarzy powinien być delikatny i odżywczy. Oczywiście w zależności od typu cery polecane są różne rodzaje peelingu. I tak – najtrudniejsza – cera tłusta, która z oczywistych względów trudniej się oczyszcza, najlepiej zareaguje na peelingi ziarniste. Warto wiedzieć, że nadmiar sebum zamyka pory i powoduje zmiany skórne. Peeling do twarzy ziarnisty musi więc solidnie oczyścić skórę i wpłynąć na zmniejszenie pracy gruczołów łojowych. Gdy nasza skóra jest delikatniejsza – mieszana lub sucha – nie musimy wybierać peelingów gruboziarnistych. Wystarczy preparat drobno lub średnioziarnisty.
Wszystkie typy peelingu do twarzy warto stosować jeden lub dwa razy w tygodniu. Zachowajmy jednak ostrożność, gdy mamy silny trądzik lub cerę łojotokową. Wtedy warto skonsultować się z dermatologiem. Peeling do twarzy może podrażniać naszą skórę. Ekspert może zalecić peeling enzymatyczny.
Natomiast szukając peelingu do ciała, możemy śmiało wybrać produkty gruboziarniste. Sprawdzą się tu peelingi z kawy, soli czy cukru. To właśnie te produkty spożywcze pomogą nam skutecznie usunąć zrogowaciałą skórę z trudnych partii ciała – choćby pięt czy łokci. Warto wiedzieć, że takie peelingi do ciała – szczególnie te kawowe – wykazują właściwości ujędrniające i antycellulitowe. Dodatkowo możemy spodziewać się poprawy krążenia.
Przekonaliśmy cię do peelingów domowych? Zastanawiasz się teraz, jak często stosować peeling i jak to robić? Już wiesz, że peeling domowy do twarzy możesz stosować nawet dwa razy w tygodniu. Wykluczona z tego rytuału jest tylko skóra bardzo wrażliwa i naczynkowa. W takim przypadku lepiej zostać przy częstotliwości raz na dwa tygodnie.
Peeling domowy do ciała można spokojnie wykonywać raz w tygodniu. Pamiętajmy jednak, aby przed nałożeniem peelingu zwrócić uwagę na to, czy skóra nie jest podrażniona. Wtedy lepiej zrezygnować oczyszczania. W innych wypadkach nie ma przeszkód. Zainspiruj się więc naszymi przepisami! Poniżej znajdziesz sprawdzone przepisy na peeling domowy.
Peeling domowy z cukru. Najzwyklejszy cukier (najlepiej gruboziarnisty, lecz drobnoziarnisty również się sprawdzi) wsyp do miseczki. Wystarczy pięć łyżek. Następnie dodaj do niego miód lub oliwę z oliwek. Konsystencja powinna być półpłynna. Peeling domowy z cukru wmasuj w skórę i spłucz obficie wodą.
Peeling domowy z kawy. Potrzebujesz jedynie 20-30 g zmielonej kawy, dwóch łyżek oleju kokosowego lub swojego ulubionego żelu pod prysznic. Połącz składniki i zrób masaż całego ciała. Peeling domowy z kawy spłucz bardzo dokładnie wodą.
Peeling domowy z truskawek. 20 g drobnoziarnistego cukru wymieszaj z łyżką płynnego miodu i łyżką oleju z winogron. Rozgnieć garść truskawek i połącz składniki. Nałóż na skórę twarzy i wmasuj. Zostaw na minutę. Peeling domowy z truskawek spłucz wodą.