Ile kalorii to kilogram? 5 sposobów, żeby stracić kilogram masy ciała

Kalorie, kalorie i jeszcze raz kalorie. To o nich myślimy obsesyjnie, gdy zależy nam na utracie zbędnej masy. Zastanówmy się więc, ile kalorii to kilogram? Ile trzeba spalić kalorii, żeby schudnąć kilogram? I ile kalorii spalać codziennie, żeby schudnąć 10 kilogramów w rok?

Ile trzeba spalić kalorii, żeby schudnąć kilogram?

Odchudzanie to trudny proces, który wymaga wielu poświęceń i wyrzeczeń. Warto więc wiedzieć, jak się do niego przygotować, a także zgłębić podstawowe informacje na temat naszego ciała, utraty kalorii czy spalania kilogramów. Wiele osób zastanawia się więc, ile trzeba spalić kalorii, żeby schudnąć kilogram. Ogólnie przyjmuje się, że aby spalić kilogram masy ciała należy spalić 7000 kcal. Nie jest to jednak prosta sprawa. Wszystko jest zależne od czynników indywidualnych, od metabolizmu poszczególnej osoby, a nawet od gospodarki hormonalnej czy poziomu witaminy D. Najlepiej więc dietę i treningi planować z ekspertem – dietetykiem czy trenerem personalnym – którzy pokierują nami i wspomogą cennymi radami.

Nie wystarczy bowiem spalić 7000 kcal, aby schudnąć kilogram. Przecież oznaczałoby to mordercze treningi, bez przyswajania żadnych kalorii. A to niemożliwe. Groziłby nam nie tylko efekt jo-jo, lecz także złe samopoczucie, pogorszenie zdrowia. Poniżej więc przygotowaliśmy 5 sposobów, żeby stracić kilogram masy ciała w zdrowy i bezpieczny sposób. Dzięki nim kilogramy nie wrócą, a ty wcale nie będziesz zmęczony dietą!

5 sposobów, żeby stracić kilogram masy ciała

Przede wszystkim zacznij spacerować. Nie musisz od razu postawić na intensywne treningi. Już taka aktywność jak spacer skutecznie przybliży cię do celu. Nie masz czasu? Wystarczy 20 minut dziennie! Naukowcy z Tufts University przeprowadzili badania, z których jasno wynika, że osoby, które spacerowały zaledwie 20 minut dziennie spalali 0,5 kg więcej w ciągu tygodnia niż ci, którzy stronili od przechadzek. Dzięki takim krótkim spacerom pobudzisz też metabolizm na kolejne godziny. Same zalety! Dwa tygodnie krótkich spacerów i waga pokaże kilogram mniej.

Kolejnym sposobem, żeby stracić kilogram masy ciała jest spożywanie mleka. Jedna dodatkowa dzienna porcja wapnia (1200 mg) to nawet 10 kg mniej w ciągu pół roku. Potwierdzili to naukowcy na uniwersytecie w Tennessee. Badacze przekonują, że wapń przyspiesza rozkład związków tłuszczu w organizmie. Warto więc pić nawet trzy szklanki mleka dziennie.

Oprócz mleka postawmy na zieloną herbatę. Tym razem badacze z holenderskiego uniwersytetu w Utrechcie zbadali, że jeden ze składników zielonej herbaty, konkretnie galusan epigallokatechiny, po połączeniu z kofeiną wzmaga utlenianie tłuszczu i przyspiesza przemianę materii o jedną piątą. Już dwie szklanki zielonej herbaty dziennie mogą więc pozbawić cię nawet 600 kcal tygodniowo. Kilogram masy ciała spadnie po mniej więcej dwóch-trzech miesiącach.

Nie żałuj też sobie przypraw. Sprawdzi się na przykład cynamon, pieprz cayenne, kurkuma, a nawet chili. Przykładowo cynamon jest świetnym przyspieszaczem spalania tłuszczu. Wystarczy dodawać dziennie pół łyżeczki cynamonu do różnych dań, a już po miesiącu nasza masa ciała spadnie nawet o kilogram.

Kolejnym wartym wypróbowania sposobem jest jedzenie większej ilości białka. Warto wiedzieć, że do strawienia białka nasz organizm zużywa o wiele więcej energii niż w przypadku spalania węglowodanów czy tłuszczy. Aż 25 proc. przyswajalnych kalorii pochodzi z białka. Oznacza to, że

Ile kalorii spalać codziennie, żeby schudnąć 10 kilogramów w rok?

Wiele osób zastanawia się także na tym, ile kalorii spalać codziennie, żeby schudnąć 10 kilogramów w rok. 10 kilogramów to równa wartość, podobnie jak rok jest równą cezurą. Lubimy takie okrągłe liczby, więc nie dziwi to pytanie. Okazuje się, że wystarcza spalać zaledwie 200 kcal więcej każdego dnia, a po dwunastu miesiącach będziemy o 10 kilogramów lżejsi!

Ile trzeba zjeść, żeby przytyć kilogram?

Niekiedy nie zdajemy sobie sprawę z tego, jak łatwo przybrać kilogram na wadze. Ile trzeba zjeść, żeby przytyć kilogram? Przekładając to na przykład na owoce to aż 14 kg jabłek! Nikt nie ośmieli się próbować. Jednak, gdy przełożymy to na słodkości spawa się ma zupełnie inaczej. Kilogram przytyjemy zjadając dwa kilogramy ciasta z kremem. To wciąż dużo, jednak brzmi nieco realniej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.