McFlurry to bomba kaloryczna! Co ma najmniej kalorii w McDonald's? I co zjeść w McDonald's na diecie?

McDonald's jest jedną z najpopularniejszych restauracji szybkiej obsługi. Choć serwuje kaloryczną i niezdrową żywność, czasem nie sposób ominąć tego miejsce. Jak sobie radzić, gdy jesteśmy na diecie? Co ma najmniej kalorii w McDonald's? I ile kalorii ma najchętniej wybierany deser, czyli McFlurry?

Co jest w McFlurry? Skład

McFlurry to popularny deser lodowy w restauracji McDonalad’s. Chyba nikomu nie trzeba go przedstawiać! To najczęściej wybierany deser w sieciówce. Składa się z pysznych, kremowych lodów śmietankowych, polewy oraz posypki. Wszystkie składniki można dowolnie skomponować według własnych preferencji. McFlurry jest podawany w dużym kubku z plastikową przykrywką i długą, grubą, także plastikową łyżeczką.

Wśród dodatków możemy wybierać z różnych rodzajów polew i posypek. Do wyboru mamy polewę czekoladową, karmelową, truskawkową i z białej czekolady. Opcja ostatnia nie jest jednak dostępna we wszystkich krajach. Jeśli chodzi o posypki to wszystkie powstały na bazie popularnych batonów lub lodów. I tak wybieramy z dodatków na bazie batona Lion, KitKat, Bounty, Milkyway, lodów Magnum Classic, Magnum Gold, cukierków Smarties, M&M’s, ciastek Oreo lub czekolady Dairy Milk. Tutaj także dostępność zależy od państwa, w którym znajduje się restauracja.

Skład McFlurry pozostawia niestety wiele do życzenia. Lody są uznawane za prawdziwą bombkę kaloryczną. W porcji znajdziemy od 35 gram do nawet 57 gram cukru. Przeliczając to na łyżeczki, to od 7 do nawet 11,5 łyżeczek cukru. Najbardziej kaloryczny i zarazem niezdrowy jest McFlurry KitKat. W lodach z polewą czekoladową znajdziemy bowiem aż 11,5 łyżeczki cukru!

Ile kalorii jest w McFlurry?

Pozostaje więc odpowiedzieć na pytanie, ile kalorii jest w McFlurry? W klasycznym McFlurry z polewą czekoladową i dodatkiem na bazie batona Lion znajdziemy 285 kalorii. W pozostałych propozycjach deserów lodowych będzie ich o wiele więcej.

Ile kalorii mają przekąski z McDonald’s? I co ma najmniej kalorii w McDonald’s?

Co zjeść w McDonald’s na diecie? Najlepiej unikać oczywiście restauracji serwujących fast foody. Jeśli jednak nie możemy się oprzeć lub mamy po prostu po drodze na przykład na autostradzie, najlepiej postawić na przekąski. Zdecydowanie mają one najmniej kalorii ze wszystkich dań serwowanych przez sieciówkę. Niestety też sycą najmniej. Jeśli jesteśmy bardzo głodni, możemy się nie najeść. Zastanówmy się więc, co zjeść w McDonald’s na diecie?

Jeśli mamy ochotę na kanapkę pomyślmy o burgerze z rybą. Mało popularny Filet-O-Fish ma najmniej kalorii. W porcji, na którą składa się panierowana ryba, topiony ser cheddar, sos tatarski i oczywiście bułka znajdziemy 331 kcal. Niestety w tej kanapce nie ma warzyw. Możemy więc pomyśleć o Kurczakburgerze, który ma nie tylko odrobinę sałaty, lecz także sos paprykowo-pomidorowy. Ta propozycja ma 308 kcal.

A ile kalorii mają przekąski z McDonald’s? Najmniej kaloryczna jest sałatka. Ta bez sosu, z burakiem i pomidorem ma tylko 39 kcal! Sałatka Kurczak Premium to już danie, które liczy 321 kcal. Możesz wybrać świeże jabłko czy winogrona. Owoce są zawsze dobrą opcją! Oczywiście mają też niewiele kalorii. Zapomnij na pewno o ciastkach i lodach. Mały shake waniliowy ma 196 kcal, a duży już 313. Mały truskawkowy shake to 197 kcal, a czekoladowy – 203.

Klasyczną przekąską w McDonald’s są frytki. Jeśli jesteś na diecie, lepiej o nich zapomnij! Mała porcja frytek to 231 kcal, średnia – 330 kcal, a duża aż 434 kcal. Porcja zakręconych frytek to z kolei 286 kcal.

Ciekawym pomysłem wydaje się także McZestaw. Może go… odchudzić. Wybierz Happy Meal, czyli propozycję dla dzieci. Do hamburgera nie zamawiaj frytek, a najlepiej warzywa i owoce. Marchewki, jabłka i winogrona sprawdzą się świetnie. Do picia proponujemy wodę lub herbatę.

Klasyczne zestawy dla dorosłych do znacznie większe kanapki. Oznacza to więcej kalorii. Dodatkowo nie ma możliwości zamówienia w cenie warzyw. Nie wybieraj zestawów powiększonych, nie decyduj się na duże frytki zamiast małych. Nie potrzebujesz dodatkowej porcji tłuszczu i soli, które się w nich kryją.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.