Fit profile na Instagramie. U kogo szukać motywacji i inspiracji? Co obserwować na Instagramie?

Instagram zdecydowanie wyprzedził Facebooka pod niektórymi względami. Coraz chętniej tam zaglądamy, szukamy inspiracji i motywacji, choćby do ćwiczeń. Znajdziemy tam całą masę profili, których właściciele dzielą się swoimi pasjami i przy okazji silnie motywują do działania. Poznaj najlepsze fit profile na Instagramie i dowiedz się, które trafią w twoje gusta.

Co obserwować na Instagramie?

Instagram rośnie każdego dnia. Korzysta z niego już ponad 350 milionów aktywnych użytkowników. A ta liczba wciąż rośnie. Bardzo chętnie obserwujemy profile, które w jakimś stopniu nas fascynują, po części inspirują lub motywują. Obok znany trenerek fitness często śledzimy posty także blogerów kulinarnych, podróżników czy osób, które przeszły niebywałą metamorfozę.

Co obserwować na Instagramie? Na dobrą sprawę to kwestia indywidualna. Powinniśmy klikać „obserwuj” wtedy, gdy ktoś lub coś wzbudza nasz podziw, sympatię, ciekawość. Instagram może być dzięki temu nie tylko kolejnym medium społecznościowym, które bezmyślnie scrollujemy, lecz także miejscem, które nas inspiruje i sprawia, że chcemy dążyć do bycia lepszymi.

Motywacyjne profile na Instagramie

Motywacyjne profile na Instagramie rosną w siłę. Niekoniecznie motywują już prostymi hasłami czy cytatami. Często osoby, które je prowadzą motywują nas do działania poprzez… swoje działanie. Przykładem mogą być profile fitness. Oglądając codzienne poczynania instagramerek fitness nie tylko zazdrościmy im mobilizacji do ćwiczeń, z czasem chcemy być takie jak one i… zaczynamy ćwiczyć. A czy nie o to chodzi? Każda motywacja do ruchu i uprawiania sportów jest dobra!

Poniżej więc znajdziecie najlepsze fit profile na Instagramie. Nie wszystkie są jednak związane wyłącznie ze sportem i nie wszystkie profile prowadzą profesjonalne trenerki. Niektóre należą do podróżniczek, dziennikarek czy modowych blogerek. Sport jest jednak ważny w życiu każdej z nich.

Najlepsze fit profile na Instagramie

Przegląd profili fitness zaczynamy od Szpilek na siłowni. Konto prowadzi Małgorzata Kędzierska, która jest trenerką personalną i współautorką sportowego bloga "Szpilki na Siłowni". Instagramerka zajmuje się tematyką szeroko pojętego fitnessu oraz zagadnieniami dotyczącymi motywacji. Jej profil na Instagramie obserwuje ponad 75 tysięcy osób!

Naszą kolejną propozycją jest obserwowanie podróżniczki i już swego rodzaju osobowości medialnej Anny Skury. Prowadzi ona konto o nazwie Whatannawears. Dodatkowo ma także bloga, kanał na YouTube i sklep. Jej instagramowy profil śledzi ponad 300 tys. obserwujących. Instagramerka bardzo prężnie działa na wielu płaszczyznach. Zwiedza świat, biega maratony, surfuje, zdobywa górskie szczyty, a na dodatek jest młodą mamą, która wróciła po porodzie do formy. I wcale nie zajęło jej to kilku tygodni! Inspiruje i motywuje nie tylko młode mamy.

Warto zajrzeć też na fit profil Agaty Zając. Znajdziemy go pod nazwą agata_zaj.ac. Jego autorka jest instruktorką fitness i trenerką personalną. Jej konto jest pełne inspiracji i wskazówek, jak prowadzić zdrowy styl życia. U Agaty znajdziemy także mnóstwo przepisów na dietetyczne dania.

Zwolenników zdrowego żywienia w wersji wegetariańskiej lub wegańskiej zachęcamy także do odwiedzania fit profilu cukrowe.veganlifestyle. Prowadzi go Magda, która mieszka w Warszawie. Jej wygląd może mylić. Wygląda jakby plażowała na Bali i surfowała każdego dnia. Jednak naprawdę na co dzień przebywa w stolicy i zaskakuje swoich fanów zdjęciami i przepisami na pożywne miski wypełnione zdrowymi owocami, bezglutenową granolą czy płatkami kokosa. Jej przepisy udowadniają, że można zdrowo się odżywiać, ciesząc się przy tym słodkościami każdego dnia.

A jeśli inspiracji chcecie szukać o zagranicznych instagramerek, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z fit profilem Ballet Beautiful. Prowadzi go Mary Helen Bowers. Jest to autorka popularnego programu treningowego Ballet Beautiful i trenerka całej kadry aniołków Victoria's Secret. Ćwiczy jogę, pilates i balet. Jej ciało jest żywą rekomendacją tego zestawu ćwiczeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.