Ewa Chodakowska zdradziła, jak sobie radzić z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Ma na to kilka rad

Ewa Chodakowska wraca z cyklem "Zapobiegaj zamiast leczyć". Trenerka tym razem zwróciła uwagę na dolegliwość, która dotyczy wielu kobiet. Szukasz sposobów, które pomogą zmniejszyć objawy PMS? Zobacz, co przygotowała Chodakowska.

Ewa Chodakowska poruszyła ważny problem, z którym mierzy się wiele kobiet. PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego to uporczywa dolegliwość, wpływająca zarówno na nasz stan fizyczny, jak i psychiczny. Istnieją sposoby, dzięki którym można zmniejszyć uciążliwe objawy. Na co zwróciła uwagę trenerka?

 

Ewa Chodakowska o sposobach na PMS

Uporczywe napięcie przedmiesiączkowe dotyczy nawet 80% kobiet. Choć jest to zjawisko całkiem naturalne, potrafi zaburzyć funkcjonowanie - wiele z nas zauważa, że dolegliwości towarzyszące PMS są dużo gorsze, niż te podczas samej miesiączki, Ewa Chodakowska w nowym poście na Instagramie uświadomiła kobiety, skąd mogą się brać wspomniane przypadłości:

1/3 kobiet cierpi na nasilenie symptomów napięcia przedmiesiączkowego spowodowane niedoborem magnezu.

- zauważa trenerka, po czym dodaje:

Wg badań kwasy tłuszczowe omega 6 GLA i DGLA po 3 miesięcznej suplementacji ogólnie zmniejszają symptomy. Natomiast 3 miesięczna kuracja suplementami zawierającymi 500 mg kwasów omega 3 - DHA I EPA - obniża zaburzenia psychiczne związane z PMS - depresję, lęki, nerwowość, utratę koncentracji.

- komentuje Ewa, która opracowała niniejszy wpis we współpracy z Martą Mieloszyk-Pawelec, zaufaną farmaceutką, ekspertką od mikroodżywiania. Jak widać, bardzo ważna jest suplementacja; dobór odpowiednich witamin pomoże nam wyrównać panującą w nas burzę. Jednym z trudnych objawów PMS jest zatrzymanie zbyt dużej ilości wody w organizmie - czy wiesz, w jaki sposób radzić sobie z tym symptomem? Jeśli nie, zobacz nasz artykuł, w którym zdradzamy jeden z najlepszych sposobów na płaski brzuch podczas PMS

Ewa Chodakowska i Anna Starmach odwiedziły nas w "Przerwie na kawę":

Zobacz wideo Ewa Chodakowska i Anna Starmach odwiedziły nas w
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.