W jaki sposób wykorzystać piłkę do stabilizacji podczas ćwiczeń? Ten trening wysmukli twoje ciało

Piłkę stabilizacyjną możesz wykorzystać podczas ćwiczeń na różne sposoby. Świetnie się sprawdzi również do spalania zbędnych kalorii. Chcesz wiedzieć, jak wykonać z nią trening? Przeczytaj nasze propozycje.

Marzy ci się smukła sylwetka? Chcesz urozmaicić swoje treningi? Mamy na to sposób! Zacznij ćwiczyć z użyciem piłki stabilizacyjnej. Magaznyn "Poosh" przyjrzał się ćwiczeniom Kourtney Kardashian i postanowił spytać się trenera personalnego celebrytki o efektowne ćwiczenia z wykorzystaniem piłki, które są najskuteczniejsze?

Rafaella ma w domu prywatną siłownię, na której trenuje. Najchętniej wybiera ćwiczenia wzmacniające przy użyciu piłki, które wysmuklają sylwetkę i poprawiają koordynację ruchową.Rafaella ma w domu prywatną siłownię, na której trenuje. Najchętniej wybiera ćwiczenia wzmacniające przy użyciu piłki, które wysmuklają sylwetkę i poprawiają koordynację ruchową. www.instagram.com/rafaella

Jak ćwiczyć z piłkami stabilizacyjnymi?

Smukłe ciało, dzięki treningom z piłką? - to możliwe! Wystarczy, że użyjesz piłki we właściwy sposób i ilość zbędnych kalorii zacznie spadać. Amanda Lee, trenerka Kourtney Kardashian zdradziła dla "Poosha" swoje sposoby na efektowne ćwiczenia. Jakie cztery figury poleciła Lee? Jeśli posiadasz piłkę, spokojnie wykonasz ten trening w domu.

Pierwsze ćwiczenie: rolowanie piłki za pomocą pleców (15-20 powtórzeń) - piłkę umieść na plecach a następnie przyciśnij ją do ściany. Ugnij nogi w kolanach w taki sposób, aby przyjąć pozycję do siadania na krześle. Trzymaj proste plecy i zacznij przemieszać tułów w górę i dół. Pamiętaj, że piła ma cały czas dotykać do ściany.

Drugie ćwiczenie: ściskanie piłki wewnętrzną stroną ud (100 powtórzeń) - połóż się na macie, ugnij nogi w kolanach i postaw stopy na macie. Piłkę umieść pomiędzy udami, wykonuj ściski piłki.

Trzecie ćwiczenie: scyzoryk (20 powtórzeń) - połóż się na plecach i umieść piłkę między stopami. Podnoś do góry jednocześnie nogi i ręce, zbliżając je do siebie. W momencie, gdy znajdziesz się w pozycji V, podaj piłkę do rąk. Powtarzaj te ruchy do uzyskania odpowiedniej ilości powtórzeń.

Czwarte ćwiczenie: przysiady z podporem ściany (20 powtórzeń+30 sekund zatrzymania w podporze) - zacznij od przyjęcia pozycji z pierwszego ćwiczenia, wtedy przykucnij, trzymając piłkę za sobą. Wykonuj przysiady, pamiętając o tym, aby nie wytrącić piłki z przyjętej pozycji. Po wykonaniu 20 powtórzeń utrzymaj piłkę przez 30 sekund.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.