Orbitrek a odchudzanie. Po jakim czasie będą efekty?

Orbitrek świetnie wpływa na odchudzanie. To urządzenie, które sprzyja szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej. Efekty ćwiczeń na orbitreku zobaczymy już po kilku tygodniach! Musimy uzbroić się w cierpliwość, trzymać się zaleceń diety, a kilogramy będą spadać. Jak ćwiczyć na orbitreku?

Orbitrek – efekty

Orbitrek przynosi świetne efekty! Należy jednak ćwiczyć regularnie. Jego efekty mogą zaskoczyć nawet tych najmniej przekonanych do tego urządzenia. Musimy wiedzieć, że orbitrek to bowiem wszechstronne urządzenie, które podczas ćwiczeń na nim, pobudza do pracy aż 90 proc. wszystkich mięśni. Trenażer eliptyczny – tak brzmi pełna nazwa maszyny – przynosi więc świetne efekty redukcji tkanki tłuszczowej. Przy tym znacząco poprawia kondycję całego organizmu.

Zobacz wideo Trening z gumą. 5 ćwiczeń na jędrne pośladki

Wystarczy cztery tygodnie systematycznych ćwiczeń, a obwody naszego ciała zaczną spadać. Mniej centymetrów zauważymy w pasie, w udach, w biodrach. Gdy dodamy do tego właściwą dietę, redukcja wagi będzie jeszcze większa!

Ale utrata kalorii to nie jedyne pożądane efekty ćwiczeń na orbitreku. Oczywiście redukcja tkanki tłuszczowej wokół pasa cieszy każdego, jednak powinniśmy docenić także poprawę wydolności. Wolniej się męczymy, możemy pozwolić sobie na większy wysiłek, o wyższej intensywności. Zapominamy o zadyszce po podbiegnięciu do autobusu.

A wraz z wydolnością poprawia się nasze krążenie. Dzięki nim serce staje się silniejsze i jest w stanie pompować większe ilości krwi. To dodatkowo skutecznie zapobiega rozwojowi wielu chorób, choćby takich jak: nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca, choroba wieńcowa.

Orbitrek to także modelowanie sylwetki i świetne wzmocnienie mięśni. Często zapominamy o tym, że na orbitreku ćwiczymy także siłowo. A to sprzyja rozbudowie mięśni i oczywiście spalaniu tkanki tłuszczowej. W połączeniu uzyskujemy odchudzone ciało, które nabiera jędrności  i ładnej rzeźby.

Na dodatek trening na orbitreku poprawia nasze samopoczucie. Dotleniamy organizm, mamy więcej energii. A efekty ćwiczeń są tak widoczne, że zyskujemy także większą pewność siebie. Mniej odczuwamy zmęczenie i mamy więcej siły do działania.

Orbitrek – po jakim czasie będą efekty?

Wiele osób zastanawia się, po jakim czasie będą efekty ćwiczeń na orbitreku. Czy zobaczymy je szybko? Na pewno jeden czy dwa treningi to za mało, żeby zauważyć różnicę. Jednak już po miesiącu ćwiczeń z całą pewnością nasze ciało zacznie się zmieniać. Wystarczy ćwiczyć dwa lub trzy razy w tygodniu. Trening powinien trwać około godziny.

Orbitrek – jak ćwiczyć, żeby schudnąć? Jak ćwiczyć, żeby schudnąć 10-20 kg?

Zastanawiasz się, jak ćwiczyć na orbitreku, żeby schudnąć? Jeśli chcesz schudnąć kilka kilogramów, po prostu ćwicz i wypatruj efektów. Jeśli zależy ci na tym, aby schudnąć 10-20 kg, na pewno musisz uzbroić się w cierpliwość. To duża utarta wagi, która bez rozsądnego połączenia diety i treningów nie ma szans nastąpić. Na pewno musisz na to przeznaczyć też dużo czasu. Aby efekt był trwały, najlepiej zrzucać około 0,5-1 kg tygodniowo. Nie nastawiaj się więc na utratę 20 kg w miesiąc. Taki ubytek masy ciała wymaga czasu.

Jak ćwiczyć na orbitreku, żeby schudnąć? Na pewno przyda ci się urządzenie, które pomoże ci kontrolować tętno podczas ćwiczeń. W ten sposób określisz intensywność treningu i utrzymasz odpowiednie tętno, podczas którego najwięcej spalasz. Nie możesz ćwiczyć zbyt intensywnie, wtedy spalanie jest gorsze.

Podczas ćwiczeń pamiętaj o zachowaniu prawidłowej sylwetki. Plecy muszą być proste, głowa uniesiona, a stopy przyklejone do pedałów. Ręce trzymaj na drążkach.

Orbitrek – plan treningowy

Twój plan treningowy na orbitreku powinien zakładać najważniejsze fazy ćwiczeń. To przede wszystkim rozgrzewka, trening właściwy i rozciąganie. Jako rozgrzewka sprawdzi się 10 minut biegu w miejscu, wymachy rąk, nóg, krążenia, skrętoskłony, podskoki, pajacyki.

Trening właściwy powinien zaczynać się powoli, dopiero gdy uzyskasz odpowiednie obciążenie, ustawiasz opór orbitreku tak, by móc utrzymać stałą prędkość. Ćwicz z maksymalną prędkością 15 minut, a potem zwolnij. Odpocznij i znowu powtórz 10-15 treningu na orbitreku na maksymalnych obrotach.

Ćwiczenia rozluźniające nie powinny zająć ci więcej niż 10 minut. Zwolnij tempo i opór ćwiczeń. Uspokój tętno i przystąp do rozciągania statycznego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.