Kształt twarzy a osobowość. Co mówi o tobie kształt twarzy?

Z naszej twarzy można wyczytać wiele. Rysuje się na niej nie tylko zmęczenie czy przebyte choroby, lecz także nasz charakter! Co kształt twarzy mówi o człowieku? Jak określić kształt twarzy? Poznaj wszystkie typy i dowiedz się, co twoja twarz mówi o twoim charakterze.

Kształt twarzy ma znaczenie. Kształt twarzy a charakter

Twarz to pierwszy element ciała, na który zwracamy uwagę, gdy kogoś poznajmy. Twarz jest naszą wizytówką. Liczy się nie tylko makijaż, fryzura, kolor oczu czy to, jak wyglądają nasze usta, lecz także kształt twarzy.

Warto wiedzieć, że eksperci od wizerunku uważają, że od kształtu twarzy zależy nie tylko to, czy dana osoba jest obiektywnie ładna, przystojna, lecz to, czym się podoba, czy chcemy się z nią zaprzyjaźnić. Podobno oceniamy to zupełnie nieświadomie. Mijamy kolejne osoby, zwracamy uwagę na ich kształt twarzy i podejmujemy decyzje.

Kształt twarzy – co mówi o człowieku?

Co więc mówi o człowieku kształt twarzy? Więcej niż możemy się spodziewać! Nasz kształt twarzy kryje w sobie wiele ciekawych informacji dotyczących stanu zdrowia, osobowości, inteligencji, a nawet seksualności. Możemy w to wierzyć lub nie. Jednak na pewno nie raz i nie dwa złapaliśmy się na tym, że oceniamy naszą twarz w lustrze.  Mamy twarz owalną czy może kwadratową?

Co mówi o tobie kształt twarzy? Jak określić kształt twarzy?

Na początek oczywiście warto określić, jaki kształt twarzy mamy. Jak określić kształt twarzy? Podpowiadamy! Wyróżniamy sześć podstawowych typów – twarz owalną, okrągłą, w kształcie serca, podłużną, kwadratową i diamentową. Co mówi o tobie kształt twarzy?

Kształt twarzy a charakter

Twarz owalna wyróżnia się szerokim czołem i podbródkiem węższym niż kości policzkowe. To najpopularniejszy typ twarzy. Taka twarz jest dość proporcjonalna i ma dość wyraziste rysy twarzy. Osoby o owalnym typie twarzy wydają się szczęśliwe na pierwszy rzut oka. Są bardzo poprawne we wszystkim, co robią. Nie urażą nikogo. Przy pierwszym spotkaniu mogą wydawać się nieśmiałe, ale po głębszym poznaniu to wrażenie znika. Zawsze są konsekwentne i długo rozważają wszystkie za i przeciw zanim podejmą decyzję.

Twarz okrągła wyróżnia się podobną szerokością i długością. Taki układ daje wrażenie prostolijności osobny nią obdarzonej. Niektórym przypomina twarz dziecka, więc często osoby o okrągłej twarzy długo uznawane są za dzieci. Ale to mylne wrażenie. Ta twarz zazwyczaj należy do osób dojrzałych, bardzo pewnych siebie.

Osoby o twarzy okrągłej szybko podejmują decyzje, nie wahają. Łatwo nawiązują nowe znajomości, lubią pomagać innym i są bardzo uprzejme.

Natomiast twarz w kształcie serca poniekąd może nam przypominać twarz owalną. Wyróżniają ją jednak nieco wystające policzki. Często rozszerzają się one na boki, gdy dana osoba się śmieje, a zdarza się to nad wyraz często, bo są to ludzi o wyjątkowo dobrym poczuciu humoru, które często rozbawiają innych. Są pozytywne, sympatyczne i roześmiane.

Kształt twarz przypominający serce jest zarezerwowany dla osób o dużej sile wewnętrznej. Często są to osoby kreatywne, wytrwałe w dążeniu do celu. Lubią przygody i łatwo nawiązują kontakty z innymi.

Kolejny typ, czyli podłużny, niekiedy nazywany prostokątnym, kształt twarzy to twarz oczywiście długa. Przypomina prostokąt i towarzyszy osobom bardzo poważnym. Mimo tej powagi zewnętrznej, wewnątrz są to osoby o dobrej energii. Uwidacznia się to jednak dopiero przy bliższym poznaniu.

Podłużny kształt twarzy wyróżnia osoby przyjazne, miłe, które często budzą autorytet i szacunek wśród innych.

Twarz kwadratowa ma zbliżoną szerokość i długość. Dość wyraźnie zarysowane czoło i policzki. Jest to więc buzia bardzo ekspresyjna. Widać na niej emocje od razu. Kwadratowy kształt twarzy mają osoby inteligentne, którym logiczne myślenie nie sprawia kłopotu.

Czasem są to perfekcjoniści. Niekiedy w związku z tym mają problemy z socjalizacją. Jednak zdecydowanie zyskują przy bliższym poznaniu.

Ostatni typ twarzy to twarz diamentowa. Niekiedy nazywana jest także twarzą trójkątną. Wąskie czoło i szeroka żuchwa to jej znaki rozpoznawcze. A gdy towarzyszy im spiczasty podbródek, nie powinniśmy mieć wątpliwości.

Osoby o diamentowym kształcie twarzy potrafią manipulować innymi. Są przyjazne, sympatyczne. Często są przywódcami w grupie i lubią smak sukcesu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.