Co się stanie, jak będziesz pić codziennie przez miesiąc sok z cytryny?

Cytryna słynie przede wszystkim z wysokiej zawartości witaminy C. Ten cytrus posiada wiele innych cennych dla naszego organizmu właściwości. Postanowiłyśmy przeprowadzić mały eksperyment i wypróbować to, co poleca wiele fit influencerek. Jaki wpływ na nasz organizm miało picie soku z cytryny na czczo, codziennie przez miesiąc?

Cytryna ze względu na dużą zawartość witaminy C polecana jest, jako składnik diety wzmacniającej odporność. Picie herbaty lub przegotowanej wody z cytryną ma nam pomóc poradzić sobie w jesienno-zimowym okresie z walką z szalejącymi wirusami. Wiele fit influencerek i blogerek chwali również inne zalety tego owocu. Podjęłyśmy wyzwanie, codzienny poranek zaczynałyśmy od soku z cytryny z ciepłą wodą. Czy zauważyłyśmy jakieś zmiany?

woda z cytrynywoda z cytryny pixabay

Właściwości cytryny - dlaczego warto włączyć cytrusy do diety?

Jakie cenne właściwości ma cytryna? Wśród jej wielu zalet wymienia się m.in. wysoką zawartość witamin z grupy B. witaminy E, beta-karotenu oraz żelaza, magnezu, sodu oraz potasu. Te składniki odżywcze obniżają prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwory. Sok z cytryny wpływa również na pobudzenie enzymów trawiennych, dzięki czemu przyspiesza nasz metabolizm i proces oczyszczania organizmu z toksyn. Dodatkowo woda z plasterkiem cytryny ma pobudzać apetyt. Warto też zdawać sobie sprawę, że cytryna, tak jak inne cytrusy, ma odczyn zasadowy i pomaga organizmowi w zachowaniu równowagi zasadowo-kwasowej. 

Woda z cytryną - efekty miesięcznego wyzwania

Zainspirowane ciekawymi właściwościami cytryny, również tymi dla urody, podjęłyśmy wyzwanie. Przez 30 dni każdy dzień zaczynał się od szklanki przegotowanej wody z cytryną na czczo. Co zwróciło naszą uwagę?

Pierwszą zauważalną zmianą była różnica w wyglądzie naszej cery. Twarz jest lekko rozjaśniona, bardziej promienna i nawilżona. Przygotowany sok wypity na czczo świetnie nawadnia nasz organizm. Woda wymieszana z cytryną dostarcza więcej elektrolitów. Dzięki napojowi podczas pierwszych godzin poprawiła nam się koncentracja - łatwiej było skupić się rano na codziennych obowiązkach. Czułyśmy się bardziej pobudzone i energiczne. Odniosłyśmy wrażenie, że nasza kreatywność zaczęła działać na najwyższych obrotach już na początku dnia. Trzecim faktem okazało się, że po wypiciu soku pojawiało się uczucie sytości - na ten skutek powinny szczególnie powinny zwrócić uwagę osoby, które szukają trików na odchudzanie. 

Podsumowując, sok z cytryny, pity regularnie naprawdę niesie ze sobą dużo korzyści. Ciekawą właściwością okazało się poczucie sytości. Tak przygotowany napój w połączeniu z odpowiednią odchudzającą dietą na pewno przyniesie świetne efekty. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.