Piorunująca metamorfoza. Amerykanka ważyła prawie 150 kilogramów. Zobacz, jak teraz wygląda dzięki diecie i ćwiczeniom

Erica Lugo przez długi czas nie wiedziała, w jaki sposób skutecznie walczyć z nadprogramowymi kilogramami. Po wielu nieudanych próbach znalazła złoty środek i przeszła spektakularną przemianę. To była dla Amerykanki życiowa lekcja.

Jeszcze pięć lat temu waga Erici Lugo wynosiła wysoko ponad normę. W gimnazjum kilogramy zaczęły iść nieznośnie w górę. Atmosfera w domu nie sprzyjała we wprowadzeniu zdrowych zmian - Erica pamięta, że od dziecka w jej rodzinie jadło się dużo słodyczy, a o sporcie czy zajęciach fitness nie było mowy. Amerykanka przez wiele kolejnych lat nie zdawała sobie sprawy, że jej waga może stanowić zagrożenie dla zdrowia. 

 

Wysoka waga nie stanowiła problemu

Erica w postach na Instagramie często wspomina, że przez bardzo długi czas wysoka waga nie stanowiła dla niej żadnego problemu.

Akceptowałam swoje ciało. Nie miałam chwil, gdy patrzyłam w lustro i nie podobałam się sobie. Nie potrafiłam sobie odmówić dobrego jedzenia, a w moim otoczeniu nie było nikogo, kto by zauważył i zwrócił mi uwagę, że wysoka waga może później skutkować problemami ze zdrowiem

- wspomina Lugo na Instagramie. W czasie studiów Amerykanka potrafiła codziennie zjadać masę słodyczy oraz fast foodów. Dodatkowo nie była świadoma, że ćwiczenia fizyczne są bardzo ważne dla zdrowia. Kobieta przyznała, że nigdy nie przyszło jej na myśl, żeby pójść na siłownię. Lata mijały, a nadwaga Erici wciąż utrzymywała się na podobnym poziomie. Pewnego dnia w życiu Lugo nastąpił przełom:

Pamiętam, jak mój wówczas trzyletni synek zaprosił mnie do wspólnej zabawy, a ja musiałam odmówić. Kompletnie nie miałam siły, żeby pobawić się z własnym dzieckiem. Starałam się być najlepszą mamą, a przez nadwagę nie byłam w stanie ruszyć się z kanapy. Wtedy postanowiłam wziąć się za siebie

- przyznała Erica. Kobieta zdała sobie sprawę, że musi diametralnie zmienić swoje życie. 

Droga do szczupłej sylwetki

Na początek Lugo zredukowała liczbę spożywanych dziennie kalorii. Stopniowo zmniejszała porcje swoich posiłków, choć wciąż w jadłospisie pojawiały się pizza czy makaron. W trakcie zmian zapoznawała się z tajnikami diet, które produkty wyrzucić ze swojego menu oraz w jakich porcjach spożywać poszczególne składniki odżywcze. 

Po pewnym czasie, Erica zapisała się do lokalnego klubu fitness. Codziennie rano odbywała jogging, stopniowo wydłużając trasę. Po miesiącu zdecydowała się na pomoc personalnego trenera, aby prawidłowo dobrać ćwiczenia do swoich potrzeb. 

Erica Lugo motywuje ludzi do zrzucania zbędnych kilogramów

Na początku konto na Instagramie kobieta prowadziła po to, aby upamiętniać zmiany, które zachodziły w jej ciele i tym samym inspirować się do dalszych działań. W trakcie prowadzenia konta coraz więcej ludzi dziękowało Erice za motywację - jej historia poruszyła wiele osób, które dzięki niej postanowiły wziąć się za siebie. Popularność zdobyta na Instagramie zachęciła Lugo do podjęcia kursu na trenera personalnego. Dzisiaj Erica jest nie tylko popularną influencerką w sieci, lecz także certyfikowaną trenerką oraz właścicielką internetowej platformy, która oferuje ćwiczenia online. Jej figura prezentuje się z dnia na dzień coraz lepiej. Dzięki treningom i diecie zrzuciła około 70 kilogramów, a zdjęcia, które obrazują jej przemianę są naprawdę szokujące.

Chcesz urozmaicić treningi odchudzające? Włącz ćwiczenia turbospalania:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.