Ewa Chodakowska ostrzega przed skutkami wysokiego poziomu tkanki tłuszczowej: Czas zadbać o twój brzuch

Ewa Chodakowska uświadamia obserwatorki na Instagramie, że płaski brzuch to nie tylko kwestia estetyczna, lecz także zdrowotna. Czy zdajemy sobie sprawę, jakie skutki może nieść zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej, szczególnie na brzuchu?

Ewa Chodakowska ostrzega przed zagrożeniami, jakie niesie zbyt duży rozrost tkanki tłuszczowej. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że zaniedbanie ruchu oraz naszej sylwetki może poważnie zagrozić naszemu zdrowiu. Na co zwróciła uwagę trenerka?

 

Ewa Chodakowska - płaski brzuch to zdrowe ciało

Pogoda robi się coraz bardziej wiosenna, czujemy przypływ energii - jak ją wykorzystać? Najlepiej szykując formę na lato. Płaski brzuch jest marzeniem wielu z nas. Dążenie do redukcji tkanki tłuszczowej wiąże się nie tylko z chęcią posiadania pięknej sylwetki, lecz także zachowaniem zdrowia. Chodakowska we wpisie na Instagramie uczuliła obserwatorki na zagrożenia, jakie niesie ze sobą zbyt duża ilość tłuszczu oraz zaniedbanie ćwiczeń:

Wysoki poziom tkanki tłuszczowej sprzyja wielu chorobom cywilizacyjnym, a ta gromadząca się wokół brzucha jest szczególnie niebezpieczna. Jej nadmiar prowadzi do chorób układu sercowo-naczyniowego, cukrzycy typu 2, insulinoodporności oraz rozwoju niektórych nowotworów. Tkanka tłuszczowa w odpowiedniej ilości jest nam niezbędna do zachowania zdrowia. Cały czas mówimy tu o nadmiarze. Dlatego nie przesadzaj w żadną stronę

- komentuje Ewa na swoim Instagramie. Trenerka trafia w samo sedno - we wszystkim należy zachować umiar, ale warto wiedzieć, czym może grozić zaniedbanie naszego zdrowia. W jaki sposób pracować nad spalaniem tkanki tłuszczowej z brzucha?

Trening i dieta - klucz do płaskiego brzucha

Z pewnością pomogą treningi, koncentrujące się na tej części ciała. Już dziesięciominutowy trening, wykonywany systematycznie, pomoże nam w utrzymaniu zdrowej sylwetki.

 

Proste ćwiczenia możesz wykonać w domu - klasyczne brzuszki, brzuszki skośne, plank w różnych kombinacjach - wybierz to, co spodoba ci się najbardziej. Pamiętaj też o właściwej diecie - niektóre produkty powodują nadmierne zatrzymywanie wody w organizmie oraz utrudniają pracę jelit. Warto poszukać przepisów, które zawierają produkty bogate w błonnik i probiotyki. Zdrowa kuchnia wcale nie jest skomplikowana i czasochłonna - niektóre potrawy przyrządzisz jedynie w 20 minut. Odpowiednie ćwiczenia w połączeniu ze zdrowym odżywianiem sprawią, że poprawisz pracę układu trawiennego, pozbędziesz się tłuszczu z brzucha, a także wzmocnisz mięśnie.

Ewa Chodakowska i Ania Starmach podjęły współpracę - chcesz wiedzieć więcej na temat ich projektu? Obejrzyj "Przerwę na kawę": 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.