Jak ćwiczyć na stepperze? Efekty odchudzające ćwiczeń na stepperze

Stepper to urządzenie, które znajdziemy na każdej siłowni. Jest idealne, jeśli chcemy wyszczuplić i wymodelować dolne partie ciała, czyli uda, łydki, pośladki. Świetnie poprawia kondycję i szybko przynosi efekty. W ciągu godzinnego treningu można spalić naprawdę wiele kalorii. Ile? I jakie są efekty odchudzające ćwiczeń na stepperze?

Stepper – efekty

Efekty odchudzające ćwiczeń na stepperze zobaczysz już po miesiącu regularnych treningów. Naprawdę warto ćwiczyć na tym urządzeniu. I wcale nie musisz udać się do pobliskiej siłowni. Możesz kupić stepper na domowy użytek. To niewielkiej urządzenie, więc bez trudu zmieści się nawet w mniejszych mieszkaniach. A ty będziesz mogła trenować nawet podczas oglądania ulubionego serialu. Ćwiczenia na stepperze nie wymagają absolutnie żadnego przygotowania – wchodzisz na maszynę i zaczynasz ćwiczyć!

Jakich efektów możesz się spodziewać po systematycznych treningach na stepperze? Przede wszystkim jędrnych, szczupłych i uniesionych pośladków. W ślad za nimi idą szczupłe uda i wysmuklone łydki. Dzięki temu, że stepper łączy w sobie elementy cardio i treningu siłowego poprawia się także nasza kondycja, krążenia.

Wystarczy ćwiczyć 20 minut, trzy razy w tygodniu, a efekty odchudzające ćwiczeń na stepperze przejdą twoje najśmielsze oczekiwania. Nie tylko wyszczuplisz i wyrzeźbisz dolne partie ciała, lecz także ujędrnisz całe ciało. Cellulit pożegnasz bardzo szybko!

A jeśli wybierzesz stepper z linkami, to dodatkowo wyrzeźbisz także górne części ciała. Wzmocnisz mięśnie brzucha i mięśnie ramion.

Ile kalorii można spalić na stepperze?

Zastanawiasz się, ile kalorii można spalić na stepperze? Naprawdę sporo! Załóżmy, że ważysz około 70 kg i ćwiczysz przez godzinę, spalisz w tym czasie nawet 490 kcal! Tak, to prawda. Stepper pozwala na błyskawiczną utratę kilogramów. Już 10 minut treningu o średniej intesywności pozwala spalić 100 kcal.

Stepper – zalety

Wciąż nie przekonaliśmy cię do zakupu steppera i ćwiczeń podczas oglądania ulubionego serialu? Stepper naprawdę ma wiele zalet. W porównaniu z innymi urządzeniami do ćwiczeń jest bardzo lekki i zajmuje niewiele miejsca. Jest też bardzo łatwy w transporcie i przechowywaniu.

Nie wydasz na niego majątku. Te najprostsze urządzania są stosunkowo tanie. Kupisz je już od 150 złotych. To tylko co pojedynczy, miesięczny karnet na siłowni. A jeśli wybierzesz droższy model z wbudowanym komputerem, to na bieżąco będziesz śledzić efekty odchudzania. Urządzenie od razu powie ci, ile wynosi twoje tętno, ile kroków zrobiłaś i przede wszystkim – ile kalorii spaliłaś na stepperze podczas danego treningu. Przekonana? W takim razie pozostaje dowiedzieć się, jak ćwiczyć na stepperze.

Jak ćwiczyć na stepperze? Stepper a plan treningowy

Przed wejściem na stepper wykonaj prostą rozgrzewkę. Koniecznie rozgrzej nogi i ręce. Bieg w miejscu, skrętoskłony, pajacyki, wykroki, kilka przysiadów i krążeń ramion, nóg, nadgarstków powinno wystarczyć. Cała rozgrzewka powinna trwać około 10 minut. Dopiero wtedy możesz przystąpić do treningu właściwego.

Wejdź na stepper i przyjmij pozycję wyprostowaną.  Odciągnij ramiona do tyłu, złącz łopatki i wciągnij brzuch. Nie pochylaj się do przodu podczas ćwiczeń. Patrz cały czas przed siebie. Gdy prostujesz nogi, nie dopuszczaj do przeprostów kolan. Cały czas pracuj rękoma. Gdy prostujesz lewą nogę, w dół idzie prawa ręka i odwrotnie. To zapewni równomierny trening całego ciała.

Pamiętaj o oddechu. Powinien być miarowy, wyrównany. Cały trening powinien trwać około 20-30 minut. Gdy ćwiczenia są dla ciebie za łatwe, podnieś poprzeczkę. Możesz wyregulować opór urządzenia lub wziąć w dłonie hantle.

Koniecznie przygotuj sobie plan treningowy ćwiczeń na stepperze. Uwzględnij w nim rozgrzewkę, rozciąganie po treningu. Planuj z wyprzedzeniem czas treningu i ustal opór maszyny. Zapisuj swoje postępy i na bieżąco koryguj ewentualne problemy techniczne. W planie treningowym warto zapisywać także liczbę treningów w całym tygodniu, liczbę spalonych kalorii, efekty, które zauważyliśmy. To daje niezłą motywację!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.