Dieta na piękną skórę. Chcesz, aby twoja twarz lśniła, jak u gwiazd Hollywood? Odkryj działanie tych trzech produktów

Marzeniem wielu z nas jest rozświetlona cera, bez zmarszczek, zaskórników czy problemowych wyprysków. Istnieje lista produktów, które włączone do diety, pozwalają na poprawienie stanu naszej skóry.

Chcesz poznać proste triki na poprawę stanu swojej cery? Pragniesz bardziej o siebie zadbać? Istnieje kilka sprawdzonych i prostych sposobów, które pozytywnie działają na naszą skórę. Wystarczy, że zastosujesz w diecie poniższe rozwiązania.

Dieta na piękną cerę - włącz te produkty i zobacz różnicę

Czy istnieją naturalne sposoby na poprawę stanu skóry? Jak podaje magazyn "Poosh" włączenie do swojego menu tych produktów może pozytywnie wpłynąć na naszą cerę. Co zatem jeść, aby cieszyć się promiennym i zdrowym wyglądem?

Po pierwsze: włącz do diety czosnek. Przyprawę możesz dodawać prawie do wszystkiego - zupy, sałatki, spaghetti czy zapiekanki. Czosnek posiada wiele właściwości korzystnych dla naszego zdrowia - jest przeciwbakteryjny, przeciwwirusowy oraz przeciwgrzybiczy. Zły stan naszej skóry to często wynik zbyt dużej ilości bakterii lub grzybów. Czosnek wzmocni naszą odporność na te drobnoustroje. 

Po drugie: poznaj moc cytrusów oraz pomarańczowych warzyw i owoców. Co łączy marchewki, pomarańcze, dynię oraz żółte buraki? Wysoka zawartość witaminy C, kolagenu oraz składników, które pozytywnie wpływają na regenerację tkanek nabłonkowych, obecnych w oczach, włosach i skórze. Włączmy do diety pomarańczowe witaminy i patrzmy, jak poprawia się stan naszej cery.

Po trzecie: postaw na ryby. Zdrowe tłuszcze, zawarte w białym rybim mięśnie, są bezcenne. Wysoka zawartość kwasów omega-3 to klucz do zdrowej skóry. Pamiętaj, aby kupować ryby ze sprawdzonego źródła - postaw na morskie gatunki, które nie są sztucznie dokarmiane antybiotykami. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.