Szukasz skutecznego sposobu na zminimalizowanie stresu? Wypróbuj te proste triki

Natłok pracy, przygnębiająca pogoda, brak czasu na sen i zdrowe posiłki - czynników wpływających na nasze samopoczucie jest naprawdę wiele. Istnieje kilka prostych metod aby, przynajmniej w pewnym stopniu, opanować narastający stres. Czy znasz je wszystkie?

Stres zaczyna przejmować nad tobą kontrolę? Czujesz, że dłużej już nie dasz rady? Pierwszym krokiem do poradzenia sobie z tą sytuacją jest uświadomienie sobie, że obecna sytuacja, która nas przytłoczy, kiedyś się skończy. Krok drugi - skorzystaj z naszych propozycji radzenia sobie z nerwami.

W jaki sposób walczyć z nagłym atakiem stresu?

 Sposób pierwszy: naucz się technik oddychania. Spróbuj metodę dr. Andrew Weila "4-7-8", która potrafi uspokoić organizm i ominąć nadchodzący atak paniki. Jak to działa? Wdychaj powietrze nosem przez cztery sekundy, wstrzymaj oddech na siedem sekund, a następnie wydychaj powietrze przez usta przez osiem sekund.

Sposób drugi: niezwykłe właściwości pomarańczy. Naukowcy udowodnili, że zapach obranej pomarańczy jest w stanie poprawić nasz nastrój i obniżyć poziom hormonów odpowiedzialnych za uczucie stresu. 

Sposób trzeci: włącz do diety mango. Przekąska z tego tropikalnego owocu pomoże ci się zrelaksować dzięki temu, że zawiera związek zwany, jako linalol. Substancja wchodzi w skład wielu olejków eterycznych, które mają działanie odprężające i relaksacyjne. Owoc możesz zjeść sam, w sałatce, lub dodać do przygotowywanego obiadu. Kurczak lub tofu w sosie z mango smakuje wyśmienicie. 

Sposób trzeci: zwilż skórę za uszami lub nadgarstki zimną wodą. Przez te obszary ciała przebiega wiele żył, których schłodzenie zadziała niczym opatrunek na ranę - poczujesz natychmiastową ulgę.

Sposób czwarty: zrób trening cardio. Niezależnie od tego, co wybierzesz - spacer po okolicy, lekki trucht czy porządny bieg, każdy rodzaj treningu pozwala na wyzwolenie endorfin i "wyżycie się" zestresowanego organizmu. 

Sposób piąty: odliczaj do tyłu. Bardzo oczywisty, a często niedoceniany sposób na uspokojenie. Skup się i zacznij odliczać od 100 do zera. Koncentracja uwagi na jednej czynności pozwoli oderwać się od zmartwień. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.