Jak schudnąć z nóg? Dieta i trening na szczupłe uda, nogi, łydki to podstawa

Nie podobają ci masywne uda? Chciałabyś schudnąć i mieć zgrabniejsze łydki? Nogi to trudna partia ciała do odchudzania. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych! Podpowiadamy, jak schudnąć z nóg i ud. Na początek pozbądź się kilku złych nawyków i zmień przyzwyczajenia.

Jak schudnąć z nóg i ud?

To pytanie spędza sen z powiek wielu osobom! Jak schudnąć z nóg i ud? Czy można to zrobić trwale? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na te pytania. Na pewno uda się zrealizować cel, jeśli solidnie przyłożymy się do pracy. Czy możemy spodziewać się efektu na stałe? To już zależy tylko od nas, od naszej wytrwałości. Koniecznym jest jednak trwanie w swoich postanowieniach i wykonywanie choć prostych ćwiczeń na nogi w domu.

Dieta i trening na szczupłe uda, nogi, łydki to podstawa. Zmiana nawyków, wprowadzenie regularnych ćwiczeń i pilnowanie tego, co jemy jest konieczne. Walkę o smukłe nogi powinniśmy rozpocząć w kuchni. Nie musimy od razu przestrzegać restrykcyjnej diety, jednak po prostu warto zwracać uwagę na to, co jemy.

Dieta na szczupłe uda, nogi i łydki zakłada rezygnacje z podjadania między posiłkami, wykluczenie z diety słodyczy, słonych przekąsek czy napojów gazowanych, słodzonych i alkoholowych. Dieta na szczupłe uda, nogi i łydki powinna być natomiast bogata w białko. Postawmy na chude mięso, warzywa strączkowe. Pszenne produkty lepiej zastąpić tymi pełnoziarnistymi. Jedzmy pięć małych posiłków dziennie, co trzy godziny. Koniecznie nawadniajmy odpowiednio organizm. Warto pić minimum dwa litry wody niegazowanej dziennie.

A jak sprawa wygląda z treningami na uda, nogi i łydki? Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek oraz przykłady na proste ćwiczenia na nogi w domu i na siłowni.

Proste ćwiczenia na nogi w domu

Codzienna aktywność fizyczna jest wręcz pożądana. Bez niej nie poradzisz sobie z wyzwaniem, czyli wysmukleniem ud oraz łydek. Nie zawsze musisz wykonywać solidny trening. Liczy się też zmiana nawyków. Zacznij wchodzić po schodach zamiast wszędzie jeździć windą. Spaceruj więcej. Zrezygnuj z samochodu na rzecz roweru, komunikacji miejskiej, hulajnogi lub właśnie spacerów. Nie wysługuj się innymi. Sama wstań z kanapy i idź zgasić światło czy przynieść sobie herbatę. To także dodatkowy ruch! Baw się też z dziećmi. Pociechy mają ochotę na jazdę na rolkach? Bądź pierwsza z rolkami na nogach. Zabieraj je częściej na wycieczki rowerowe czy spacery. Szalej z dziećmi na łyżwach i na trampolinach. To wszystko przybliży cię do celu. A oprócz tego wprowadź do codziennej rutyny proste ćwiczenia na nogi w domu.

Sprawdzą się przysiady, wykroki, skakanie na skakance, nożyce, siad w krzesełku przy ścianie. Jak widzisz, to nie musi być nic spektakularnego czy trudnego. Jeśli poświęcisz na nie 20-30 minut każdego dnia, to efekty zauważysz już po miesiącu. Wystarczy zaplanować stałą porę każdego dnia i ćwiczyć! Choćby przed telewizorem podczas oglądania ulubionego serialu.

Dodatkowo jeśli raz w tygodniu wykonasz trening aerobowy, inaczej cardio, to przyspieszysz efekty. Zacznij biegać, jeździć na rowerze czy skorzystaj z orbitreka na siłowni. A skoro jesteśmy już przy korzystaniu z maszyn, to jak schudnąć z nóg na siłowni? Na czym ćwiczyć?

Jak schudnąć z nóg na siłowni? Na czym ćwiczyć?

Na początku wykorzystaj maszynę do ćwiczenia przedniej części ud. Usiądź na niej, stopy włóż pod wałek i ustaw obciążenie. Prostuj nogi, a potem uginaj w stawie kolanowym. Zrób trzy serie po 15 powtórzeń.

Inną maszyną na siłowni, którą możesz wypróbować jest suwnica. Połóż się na plecach. Następnie  umieść stopy na platformie (rozstaw je równolegle, na szerokość bioder) i odblokuj zabezpieczenia. Płynnym ruchem zginaj i prostuj nogi w stawach biodrowych i kolanowych. Także wykonaj trzy serie po 15 powtórzeń.

Na koniec usiądź na maszynie do ćwiczeń mięśni odwodzicieli i przywodzicieli uda. Oprzyj plecy, a kolana ustaw między  poduszkami. Wykonaj ruch odwodzenia w stawie biodrowym. Zatrzymaj ruch na kilka sekund w maksymalnej pozycji, a potem powoli wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj trzy serie, w każdej zrób 15 powtórzeń.

Jak schudnąć z nóg bez ćwiczeń?

Wiele osób jednak nie chce zacząć ćwiczyć i zastanawia się, jak schudnąć z nóg bez ćwiczeń. Niestety skuteczne odchudzenie ud i łydek bez treningów nie jest możliwe. Owszem, dieta pomoże nam zrzucić tkankę tłuszczową, ale będzie to dłuży proces. Ponadto zostanie obwisła skóra, którą bez ćwiczeń trudno będzie ujędrnić.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.