Zarobki Lewandowskiego wcale nie są owiane tajemnicą. Ile zarabia Lewandowski?

Roberta Lewandowskiego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych polskich sportowców. Ciężko pracował na sukces i obecnie jego kariera budzi zazdrość wśród wielu osób. Szczególnie jego zarobki. Wiele osób zastanawia się, ile zarabia Lewandowski na minutę, a ile na miesiąc. Sprawdziliśmy, jaki majątek ma Lewandowski.

Ile zarabia Lewandowski?

Nikomu nie trzeba przedstawiać Roberta Lewandowskiego. To piłkarz, który jest znany na całym świecie. Jednak, żeby zrozumieć, ile zarabia Lewandowski, warto przybliżyć pokrótce jego karierę. Piłkarz urodził się 21 sierpnia 1988 roku i już od dziecka chciał kopać piłkę. Obecnie występuje na pozycji napastnika w niemieckim klubie Bayern Monachium i oczywiście w reprezentacji Polski. W naszej narodowej drużynie jest także kapitanem. Wśród polskich piłkarzy pobił rekord pod względem występów w reprezentacji Polski. Jest także najlepszym strzelcem w historii naszego kraju. Warto wiedzieć, że aż trzy razy brał udział w międzynarodowych rozgrywkach z naszą drużyną. Był uczestnikiem Mistrzostw Świata 2018, Mistrzostw Europy 2012 i 2016.

Zobacz wideo Najpierw autograf, następnie selfie, na koniec uścisk z idolem. Robert Lewandowski nie odmówił przytulenia młodemu kibicowi

Niedawno Lewandowski podpisał kontrakt t z Bayernem Monachium. Przy okazji odnowienia dostał podwyżkę. Ile teraz zarabia Lewandowski? Piłkarz podpisał umową do 2023 roku. Jego podwyżka opiewa na pięć milionów euro. Zarabia więc 20 milionów euro rocznie. Jest tym samym najlepiej zarabiającym piłkarzem Bayernu Monachium, a także całej Bundesligi. Jeśli chodzi o zarobki Lewandowskiego w ubiegłych latach  – zarobki 2018 i 2019 – to były one mniejsze co najmniej o pięć milionów złotych.

Należy jednak pamiętać, że 20 milionów euro rocznie to jedynie wpływy z kontraktu z drużyną piłkarską. Piłkarz zarabia także na reklamach i wielu własnych biznesach. Dodatkowo otrzymuje także wynagrodzenie za występy w reprezentacji Polski. Tylko za awans do Euro 2020 Lewandowski dostał 726 000 złotych.

A wracając do kontraktów reklamowych, Lewandowski ma ich całkiem sporo. Za występ w jednej reklamie potrafi zarobić dwa miliony złotych. A w ciągu jednego miesiąca widzimy go zazwyczaj w kilku! Piłkarz wystąpił choćby w reklamie Coca-Coli, Head&Shoulders, Vistuli, T-Mobile, Huawei, czy maszynek Gilette. To tylko kampanie, w których brał udział sam lub był główną gwiazdą. Wystąpił także w wielu reklamach jako jedna z gwiazd. To duże kontrakty, każdy z nich z całą pewnością opiewał na ponad milionową gażę.

Ile zarabia Lewandowski w minutę?

Trudno więc dokładnie wyliczyć zarobki Roberta Lewandowskiego. A wiele osób zastanawia się, ile zarabia Lewandowski w miesiąc. Co ciekawe, wiele gazet stara się niekiedy przeprowadzić szczegółowe wyliczenia, ile zarabia Lewandowski w minutę lub ile zarabia Lewandowski dziennie. Pochylili się nad tą kwestią dziennikarze „SuperBiznesu". Zgodnie z ich analizami, Lewandowski zarabia 191 tysięcy złotych każdego dnia. Na minutę zarabia więc 132 złote. Miesięcznie Lewandowski zarabia 5,36 mln złotych. To wszystko oczywiście wyliczenia wyłącznie wsteczne i z podpisanych kontaktów.

Lewandowski – majątek

Lewandowski posiada także spory majątek. Przede wszystkim wiele nieruchomości. Media już kilka lat temu rozpisywały się o jego willi w Dortmundzie o wartości 4 mln złotych. Obecnie mieszka w Monachium, w olbrzymiej rezydencji o wartości ponad 10 mln złotych. W Polsce także posiada wiele nieruchomości. Choćby apartament przy Złotej 44. To znany wieżowiec w centrum Warszawy, w którym ceny mieszkań zaczynają się od 1,4 mln złotych za lokal dwupokojowy. Mieszkanie, które posiada Lewandowski może być większe. Przy czteropokojowym apartamencie ceny wynosiły nawet 11 mln złotych.

Nie zapominajmy o posiadłości na Mazurach. Ta może być warto ponad milion złotych. Jest położona nad samym jeziorem i jest bardzo luksusowa.

Lewandowski posiada także wiele samochodów. Trudno stwierdzić, czy nasze wyliczenia są aktualne, tak często je zmienia i kupuje nowe. Jednak niedawno był widywany w Maserati GranTurismo Sport, w Mercedesie CL 63 AMG, w Ferrari F12 Berlinetta  i w Bentleyu Continental GT Speed Convertible.

Lewandowski ma także wiele udziałów w różnych spółkach. Choćby w spółce RL Management, która zajmuje się wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami. Dziennikarze „SuperBiznesu" oszacowali majątek Lewandowskiego na 353 mln złotych. Nic dziwnego, że znalazł się na liście 100 najbogatszych Polaków „Wprost".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.