Masz problem z zadyszkami w czasie ciąży? Wypróbuj sześć sposobów Anny Lewandowskiej na złapanie głębszego oddechu

Anna Lewandowska udzieliła ważnej porady wszystkim przyszłym mamom, które mierzą się z problemem częstych zadyszek w czasie ciąży. Co poleca znana trenerka?

Anna Lewandowska postanowiła zwrócić uwagę na problem, z którym mierzy się podczas ciąży większość kobiet. Mocne zadyszki najczęściej pojawiają się w drugim trymestrze, mogą jednak utrzymywać się również w kolejnych miesiącach. W jaki sposób sobie pomóc i zminimalizować objawy? Na blogu Anny pojawił się wpis, skierowany do kobiet z tym problemem. 

Anna Lewandowska przeprowadziła z małą Klarą wspólny trening

Zobacz wideo

Anna Lewandowska zdradziła sześć sposobów na zadyszkę w czasie ciąży

Trenerka zaznacza, że drugi trymestr wiąże się z coraz cięższą pracą serca, które musi pompować większą ilość krwi. Jego zwiększona aktywność prowadzi do wystąpienia zadyszek. Trzeci trymestr to kolejne wyzwanie - coraz większe dziecko, które potrafi naciskać na przeponę mamy, co powoduje trudności z oddychaniem. Czy istnieją sposoby, aby sobie pomóc? Lewandowska poleca sześć sprawdzonych sposobów, które pomogą przyszłym mamom w złapaniu większego oddechu.

1. Prawidłowa postawa ciała - trenerka radzi, aby zwrócić się o pomoc do fizjoterapeutów - pomogą nam dobrać odpowiednie ćwiczenia z pasem, który podtrzymuje brzuszek. Dzięki nauczeniu się odpowiedniej postawy ciała będziesz potrafiła ułożyć się w taki sposób, że dziecko w macicy nie będzie naciskać na przeponę. Ucisk przepony powoduje spłycenie oddechu, dlatego warto nauczyć się, co zrobić, aby ją odciążyć. 

2. Specjalna poduszka do spania - na rynku dostaniemy poduszki, które ułożą ciało w wygodnej pozycji - dobrze wyprofilowana poduszka podtrzymuje górną część pleców, co odciąża macicę. Lewandowska ujawnia, że spanie na lewym boku dodatkowo zminimalizuje problemy z zadyszką - w takim ułożeniu ciała macica nie naciska na główną tętnicę. 

3. Trening oddechu - kolejną pomocą jest ćwiczenie prawidłowego oddechu. Lewandowska poleca technikę "Lamaze", która również przydaje się podczas porodu. 

4. Olejki lawendowe - zapach lawendy działa uspokajająco i pomaga nam się odprężyć.

5. Pamiętaj o spacerach na świeżym powietrzu - nawet krótki spacer może nam pomóc w łapaniu dłuższych i głębszych oddechów.

6. Nie zapominaj o odpoczynku - ciąża, jak podkreśla Lewandowska, to czas szczególny. Zwolnijmy tempo, zadbajmy o siebie i maluszka. Pamiętajmy, że najważniejszy w tym czasie jest spokój i odpoczynek.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.