Jak powiększyć ćwiczeniami biust? Oto najlepsze ćwiczenia na uniesienie biustu

Biust to jedna z najważniejszych części ciała kobiet. To na jego punkcie mamy najczęściej kompleksy, to w jego kształt najczęściej ingerujemy. Zanim zdecydujesz się na operację, warto przekonać się, jak możesz poprawić wygląd biustu ćwiczeniami. Jak powiększyć ćwiczeniami biust? Prezentujemy ćwiczenia na uniesienie biustu.

Jak powiększyć ćwiczeniami biust?

Zastanawiasz się, jak powiększyć biust ćwiczeniami? Czy to w ogóle możliwe? Zacznijmy od tego, że ćwiczenia na powiększenie biustu nie zmienią jego rozmiaru. Jednak za sprawą wzmocnienia mięśni klatki piersiowej, piersi uniosą się i będą wyglądać na znacznie pełniejsze. To efekt wizualny, jednak tak dobry, że żadna operacja nie będzie ci potrzebna!

Pamiętaj, że piersi są zbudowane przede wszystkim z tłuszczu. Niewiele w nich mięśni. Ćwiczenia na biust są więc pracochłonne. Aby być zadowolonym z efektów, musisz być systematyczna, ćwiczyć regularnie i nie poddawać się. Rezultaty będą dobre, jednak musisz uzbroić się w cierpliwość. Na początek poznaj podstawowe zasady i dowiedz się, jak ujędrnić ćwiczeniami biust.

Jak ujędrnić ćwiczeniami biust? Zasady

Powtórzmy to raz jeszcze. Jak ujędrnić biust? Regularnymi ćwiczeniami. Systematyczność jest tu kluczowa. Najlepiej ćwiczyć codziennie, jednak jeśli nie jest to możliwe, wystarczą dwa lub trzy treningu w tygodniu. Najlepiej ćwiczyć więc co drugi dzień. Już dziesięć powtórzeń pojedynczego ćwiczenia znacznie pomoże. Oczywiście z czasem, gdy nabierzesz siły i wzmocnisz ciało, możesz zwiększyć intensywność ćwiczeń i liczbę powtórzeń. Pamiętaj jednak – dwa treningi w tygodniu to minimum, aby twoje mięśnie stopniowo się wzmacniały.

Ważne, aby przed każdym treningiem wykonać solidne rozgrzewanie całego ciała. W ramach rozgrzewki możesz biegać w miejscu, robić przysiady, pompki, pajacyki, skrętoskłony. Wszystkie ćwiczenia, które podniosą ci tętno będą dobre. Rozgrzewka powinna trwać około 10 minut.

Tyle samo czasu poświęć na rozciąganie po treningu. Rozluźnij mięśnie i pozwól im się relaksować następnego dnia. Zanim przystąpisz do ćwiczeń na biust przygotuj hantle lub butelki z wodą. Gotowa? To zaczynamy. Poniżej znajdziesz kilka ćwiczeń na biust na siłowni, ćwiczeń na uniesienie biustu i ćwiczeń na biust w domu.

Ćwiczenia na biust na siłowni

Wyciskanie hantli. Weź hantle w dłonie. Połóż się na plecach na piłce gimnastycznej, lekko ugnij nogi w kolanach. Łokcie znajdują się poniżej linii tułowia. Hantle trzymaj po obu stronach ramion, na wysokości klatki piersiowej. Podnieś ciężarki do góry i prostuj ręce, a następnie powróć do pozycji wyjściowej. Zrób wdech i następnie wydech. Wykonaj 10 powtórzeń, zrób trzy serie.

Motylek. Połóż się na piłce gimnastycznej z hantlami w dłoniach. Dłonie z hantlami zwróć do siebie wewnętrzną stroną. Opuszczaj hantle, uginaj przy tym łokcie i rozchylaj ramiona na boki. Wróć do poprzedniej pozycji. Pamiętaj o właściwym oddechu. Wdech zrób przy opuszczaniu hantli, wydech przy unoszeniu hantli. Wykonaj 10 powtórzeń, zrób trzy serie.

Ćwiczenia na uniesienie biustu

Odwrotne rozpiętki. Połóż się na ławce lub piłce gimnastycznej twarzą do podłogi. Unieś ramiona, trzymając hantle na boki. Twoje ręce powinny być lekko zgięte w łokciach. Podnieś je z dala od podłogi, do linii barków. Wykonaj 10 powtórzeń, zrób trzy serie.

Deska bokiem. Przyjmij pozycję klęku podpartego i płynnym ruchem przejdź do deski. Następnie oderwij jedną rękę i przejdź na bok. Utrzymuj się na jednej nodze i jednej ręce. Wyciągnij rękę do góry. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz na drugą stronę. Wykonaj 10 powtórzeń, zrób trzy serie.

Ćwiczenia na biust w domu

Pompki. Przyjmij pozycję deski. Ręce leżą pod barkami. Zacznij schodzić niżej. Obniżaj się, zginając łokcie, a następnie podnieś się ponownie. Cały czas trzymasz ciało w linii prostej. Ruch jest wolny, ale dynamiczny. Wykonaj 10 powtórzeń, zrób trzy serie.

Pompki przy ścianie. Stań przy ścianie. Oprzyj dłonie na ścianie na wysokości barków. Stań w lekkim rozkroku. Rób pompki, odpychaj się od ściany. Trzymaj plecy proste. Wykonaj 10 powtórzeń, zrób trzy serie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.