Jak urozmaicić ćwiczenia na brzuch w domu? Oto najlepsze łatwe i proste ćwiczenia na brzuch w domu

Płaski brzuch to marzenie wielu. To właśnie o nim najczęściej myślimy, gdy szukamy motywacji do treningu. Jeśli nie masz czasu na trening na siłowni, mamy dobrą wiadomość ćwiczenia na brzuch w domu także przynoszą świetne efekty. Od czego zacząć? Jak powinien wyglądać plan ćwiczeń na brzuch w domu i jakie ćwiczenia na brzuch w domu wybrać, aby zobaczyć szybkie efekty?

Ćwiczenia na brzuch w domu – szybkie efekty

Aby rozpocząć ćwiczenia na brzuch w domu, potrzebujesz jedynie szczerych chęci i odrobiny miejsca na dywanie. Szybkie efekty ćwiczenia na brzuch w domu przyniosą jednak tylko wtedy, gdy będziesz ćwiczyć regularnie. Płaski brzuch zobaczysz po wielu tygodniach, jednak pierwsze efekty – mniejszy obwód, bardziej napięty brzuch zauważysz już po czterech tygodniach ćwiczeń. Potrzebujesz jednak planu ćwiczeń na brzuch w domu. Jak go ułożyć?

Ćwiczenia na brzuch w domu – plan

Plan powinien być ułożony bardzo skrupulatnie. Musisz uwzględnić wszystkie treningi, liczbę powtórzeń i serii. Dokładnie opisać każde ćwiczenie. Warto też zapisywać postępy ćwiczeń. Poniżej znajdziesz przykłady ćwiczeń na brzuch w domu dla początkujących i nie tylko!

Ćwiczenia na brzuch w domu dla początkujących

Ćwiczenia na brzuch w domu dla początkujących – brzuszki ze skrętem. Połóż się na macie lub dywanie. Powierzchnia nie może być zbyt miękka, jednak nie może też boleć cię kręgosłup. Nogi zegnij w kolanach i ustaw dość blisko pośladków. Ręce złóż w koszyczek i włóż za głowę. Głowa leży luźno. Zacznij robić brzuszki – zepnij brzuch i mięśniami podnieś się w górę. Wystarczy wspiąć się na wysokość łopatek. Nie odrywaj całego tułowia od maty. Skręć ciało w jedną, a następnie w drugą stronę. Łokciem prawej ręki staraj się dotykać kolana lewego i na odwrót. Wykonaj trzy serie ćwiczeń, w każdej zrób po 20 powtórzeń.

Ćwiczenia na brzuch w domu dla początkujących – nożyce. Połóż się płasko na macie. Ręce ułóż wzdłuż tułowia. Podnieś wyprostowane nogi nad matę. Wystarczy dosłownie kilka centymetrów. Im niżej nad podłożem zdołasz je utrzymać, tym ćwiczenie będzie bardziej intensywne. Naprzemiennie przesuwaj nogi – raz w lewo, raz w prawo. Rób nożyce przez minutę. Odpocznij chwilę i powtórz jeszcze dwa razy. Podczas ćwiczenia nie odrywaj pleców i rąk od podłogi.

Łatwe i proste ćwiczenia na brzuch w domu

Łatwe i proste ćwiczenia na brzuch w domu – deska

Przyjmij pozycję klęku podpartego. Następnie przejdź na stopy – zaprzyj się na palcach. Wejdź wyżej – utrzymuj ciało na dłoniach. Ręce znajdują się tuż pod barkami. Całe ciało tworzy jedną linię. Wzrok wbij w podłogę. Nie zadzieraj głowy, nie bujaj się na boki. Wytrzymaj w desce minutę. Odpocznij. Powtórz jeszcze dwa razy.

Łatwe i proste ćwiczenia na brzuch w domu – wspinaczka górska

Przyjmij pozycję deski. Następnie zacznij „iść”. Podciągnij kolano prawej nogi do klatki piersiowej i odstaw je do tyłu. Zrób to samo z lewą nogą. Dynamicznie, w tempie zacznij się wspinać. Ramiona cały czas znajdują się pod barkami. Ćwicz przez minutę, zrób przerwę i powtórz jeszcze dwa razy.

Jak urozmaicić ćwiczenia na brzuch w domu?

Świetnym pomysłem na to, jak urozmaicić sobie ćwiczenia na brzuch w domu jest trening z gumami. Potrzebujesz elastycznej taśmy treningowej. Kosztuje kilkanaście złotych i kupisz ją w każdym sklepie sportowym oraz internetowym. Poniżej znajdziesz przykłady ćwiczeń z gumą oporową.

Skręty w siadzie. Usiądź z lekko zgiętymi nogami. Przełóż taśmę pod podeszwami. Złap końce gumy w dłonie. Plecy trzymaj proste, a ręce przełóż do klatki piersiowej. Oderwij stopy od ziemi i jednocześnie przenieś obie ręce na prawą stronę, skręcaj górną część tułowia. Wróć do pozycji startowej i obróć się w drugą stronę. Powtórz ćwiczenie 20 razy. Wykonaj trzy serie.

Scyzoryk z gumą. W siadzie zahacz gumę o złączone stopy. Skrzyżuj nad nimi taśmę i chwyć jej końce w dłonie. Unieś nogi ugięte w kolanach i przechyl się do tyłu. Złap równowagę i następnie wyprostuj nogi. Rozłóż ręce na boki, napnij maksymalnie gumę. Wróć do pozycji początkowej. Powtórz ćwiczenie 20 razy. Wykonaj trzy serie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.