Agnieszka Radwańska pozdrawia fanów z sali tanecznej. Tenisistka trenuje w ciąży

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę zawodowej tenisitki, co nie oznacza, że pożegnała się na zawsze ze sportem. Gwiazda uwielbia aktywnie spędzać czas. Radwańska niedawno ogłosiła, że jest w ciąży - czy treningi są bezpieczne?

Agnieszka Radwańska spodziewa się przyjścia na świat pierwszego dziecka. Znana tenisistka nie kryła radości - długo czekała na ten moment. Radwańska nie zwalnia jednak tempa i cały czas prowadzi aktywny tryb życia. W środę podzieliła się z fanami zdjęciami z sali tanecznej.

Agnieszka Radwańska - treningAgnieszka Radwańska - trening Agnieszka Radwańska - Instagram

Agnieszka Radwańska trenuje taniec w ciąży

Na sali tanecznej kroków uczy Radwańską profesjonalna instruktorka Kasia Vu Manh, która współpracuje z programem "Taniec z gwiazdami". Widać, że występy w show Polsatu zaszczepiły w zawodowej tenisistce nową pasję. Radwańska tańczyła na parkiecie ze Stefanem Terrazzino, z którym w nowej edycji wystąpi Julia Wieniawa. Agnieszka uwielbia aktywność fizyczną, która przynosi jej wiele pozytywnej energii. Czy taniec z ciążowym brzuszkiem jest bezpieczny? Okazuje się, że jest to najbezpieczniejsza forma treningu dla ciężarnych kobiet. 

Jak ćwiczyć w ciąży? Oto bezpieczne sposoby

Lekkie treningi w ciąży są wręcz wskazane - trzeba jednak pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim, zabronione są wszelkie aktywności, w których jest ryzyko upadków i mocnych urazów. Taniec i joga to najlepsze rozwiązania dla kobiet w ciąży, które pragną ćwiczyć. Dzięki odpowiedniemu treningowi łatwiej będzie wrócić do formy sprzed ciąży, a także przygotować ciało do porodu. Oczywiście, trzeba najpierw skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który potwierdzi, że ćwiczenia nam nie zaszkodzą, a dziecko rozwija się prawidłowo.

Taniec może być naprawdę wymagającym treningiem. Zobacz nagranie z zajęć Karoliny Gilon:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA