Julia Wieniawa trenuje do TzG. Celebrytka pokazała, jakie ćwiczenia pomagają w stabilizacji: Nie chcę mieć kontuzji

Julia Wieniawa już 6 marca zaprezentuje swoje taneczne umiejętności w "Tańcu z Gwiazdami". Intensywne ćwiczenia choreografii wymagają specjalnego przygotowania. Jak wyglądają przygotowania do występu?

Julia Wieniawa nie może się już doczekać pierwszego odcinka tanecznego show. Aby móc dać z siebie wszystko podczas treningów, Julia wykonuje specjalne ćwiczenia, które mają pomóc w uniknięciu kontuzji. Celebrytka pokazała, jak wygląda trening stabilizacyjny mięśni.

Zobacz wideo

Julia Wieniawa obawia się kontuzji? Z pomocą przychodzi trening stabilizacyjny

Wielogodzinne treningi tańca potrafią nieźle dać się we znaki. Długie godziny powtarzania tych samych kroków mogą obciążyć i nadwyrężyć kostki, co może się skończyć poważną kontuzją. Dlatego tak ważny jest właściwy stretching oraz treningi siłowe, które pomagają w wyćwiczeniu prawidłowej postawy ciała oraz w stabilizacji mięśni. Julia regularnie uczęszcza na siłownię, a w znalezieniu odpowiednich ćwiczeń do treningu równowagi zaproponował jej trener osobisty, Tadeusz Gauer. 

Kiedyś miałam skręcone kostki, a nie chcę mieć kontuzji podczas TzG. Dlatego ćwiczymy równowagę i mięśnie stabilizujące

- wyznała Wieniawa na Instastories. Julia zaczęła swój trening od rozgrzewki przy wykorzystaniu elementów boksu, następnie przeszła do właściwej części wspomnianego treningu. Równowagę ćwiczyła przy wykorzystaniu taśm oraz gum treningowych i specjalnej platformy balansowej, która sprawdza się doskonale przy stabilizacji i wzmacnianiu mięśni znajdujących się przy kostkach. Prawidłowe przygotowanie do tańca z pewnością pomoże ustabilizować i wzmocnić ciało, aby zminimalizować ryzyko wszelkich kontuzji.

Julia Wieniawa ma szansę na finał?

Młoda aktorka wyznała, że od dziecka marzył jej się występ w "Tańcu z Gwiazdami". Sam taniec jest jedną z pasji Julii, która przez pewien czas trenowała dancehall. Nigdy jednak nie miała do czynienia z tańcem towarzyskim, co jest dla niej wyzwaniem. Podziwiając zdjęcia z sesji promującej nową edycję show widać, że Wieniawa jest niesamowicie szczęśliwa, że może być częścią tego projektu. Już wkrótce dowiemy się, jak sobie poradziła z pierwszym tańcem!

Julia Wieniawa rozciąga się po ćwiczeniach - pamiętajmy, że jest to ważny element każdego treningu:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.