Ewa Chodakowska radzi, jak ćwiczyć silną wolę: Jest jak mięsień, który ma ograniczone zasoby energii

Ewa Chodakowska w kolejnym dniu "zaprojektuj swoje jutro" opowiedziała o bardzo ważnym czynniku, wpływającym na naszą produktywność i realizację celów.

Ewa Chodakowska po dość trudnym miesiącu, którym był dla niej styczeń, stara się nie zawieść uczestników swojego wyzwania i w nowym poście na Instagramie radzi, w jaki sposób wyćwiczyć silną wolę. Jakie rady zostawia swoim fanom trenerka?

 

Ewa Chodakowska opowiedziała o trenowaniu silnej woli

Przy ćwiczeniach bardzo ważne jest znalezienie motywacji. W gorszych dniach zdarza się, że zmuszamy się do pójścia na zajęcia lub je odpuszczamy. Masz problem ze znalezieniem siły, aby dotrwać do końca treningu? Chodakowska podkreśla, że silną wolę da się wyćwiczyć, ponieważ jest to cecha nabyta:

Często siłę woli traktujemy jako coś, co mamy dane lub nie, tymczasem badania psychologów (zapoczątkowane przez Roya Baumeistera) pokazują, że możemy ćwiczyć siłę woli podobnie, jak mięśnie. A przecież nikt nie rodzi się z sześciopakiem, prawda?

- komentuje trenerka na swoim Instagramie. Chodakowska przypomina, że są rzeczy, które nas wzmocnią i osłabią - wszystko jest jednak kwestią wyćwiczenia. Trzeba poznać przeszkody i się z nimi zmierzyć. Ewa podkreśla, że na naszą siłę woli i działania ogromny wpływ mają stres, zmęczenie i niewyspanie. Chcesz poprawić swoją wydajność? Spróbuj metody, którą poleca Marta Mizera, psycholog, która współpracuje z Chodakowską. Przeanalizuj, jakie sytuacje są dla ciebie najtrudniejsze, swoje reakcje na stres i zastanów się, czy znasz sposoby na to, aby z nimi walczyć. Trenerka przypomina o mocy, jaką daje wizualizacja - wyobrażenie sobie sytuacji, z którą musimy walczyć, pomaga zrozumieć, w jaki sposób możemy z nią walczyć.

Ewa Chodakowska i Ania Starmach połączyły siły we wspólnym projekcie. Jak wyglądała ich współpraca? Zobacz, co nam zdradziły w "Przerwie na kawę":

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.