Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn w domu. Co wybrać? Lepsze A6W czy ABS?

Pięknie wyrzeźbiony brzuch to coraz częściej marzenie nie tylko kobiet, lecz także mężczyzn. Kiedy już pozbędziemy się zbędnej tkanki tłuszczowej, czas na rzeźbienie mięśni. "Kaloryfer" naprawdę jest na wyciągnięcie ręki! Dlaczego warto wykonywać ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn w domu? Który trening wybrać? ABS czy A6W? Podpowiadamy.

Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn w domu – dlaczego warto?

Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn w domu są konieczne, jeśli marzy nam się „sześciopak”. „Kratka” wyrzeźbiona na brzuchu bez grama tłuszczu wygląda atrakcyjnie, ale oprócz walorów estetycznych ma szereg innych funkcji! Mocny, silny brzuch to przede wszystkim stabilizacja dla naszego organizmu. I to nie tylko podczas różnych treningów, lecz także w trakcie wykonywania codziennych czynności.

Dodatkowo brzuch pełni swego rodzaju zaporę, ochronę dla naszych narządów wewnętrznych. Zastanawiasz się jeszcze, czy warto wykonywać ćwiczenia na brzuch? Nie myśl, tylko zacznij ćwiczyć! Twoja sylwetka zmieni się nie do poznania już po kilku tygodniach. Tylko pomyśl o tym płaskim, jędrnym i wyrzeźbionym brzuchu, który zaprezentujesz na plaży czy na basenie!

Słyszałeś na pewno o A6W i o ABS. To najpopularniejsze ćwiczenia dla mężczyzn na brzuch w domu. Które z nich wybrać? Podpowiadamy i tłumaczymy różnice.

A6W czy ABS? Jaki trening wybrać, aby mieć płaski brzuch?

Jednym z najbardziej znanych ćwiczeń stosowanych przez mężczyzn na mięśnie brzucha w domu jest tak zwana aerobiczna 6 Weidera, w skrócie A6W. To trening, który składa się tylko z sześciu ćwiczeń. Należy wykonywać go na leżąco, można leżeć na dywanie lub macie treningowej. Nie potrzebujemy żadnego sprzętu. Przyda się jednak samozaparcie i żelazna wola. Choć z dotychczasowego opisu A6W wydaje się łatwa, to niestety taka nie jest.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że każde ćwiczenie wykonuje się bez przerwy, mięśnie muszą być cały czas spięte. Każde spięcie zatrzymujemy jeszcze na dodatkowe trzy sekundy. Trening wykonujemy codziennie, przez sześć tygodni. Można zrobić tylko jeden dzień przerwy. To trening monotonny i dość męczący. Na dodatek mocno obciąża kręgosłup. Nie zmniejszy też tkanki tłuszczowej. Do tego potrzebne są aeroby lub cardio. A6W tylko rzeźbi brzuch.

Inaczej wygląda trening ABS. Jego nazwa to skrót z języka angielskiego – abdominal muscle. Tutaj rozwój muskulatury zyskujemy nie przez zwiększanie ilości wykonywanych ćwiczeń (jak dzieje się w przypadku A6W), ale przez zwiększanie intensywności. To trening szybki, intensywny. Trwa tylko około 10 minut dziennie! Sukces tkwi w doborze i właściwej kolejności wykonywania ćwiczeń.

Ćwiczenia i dieta na płaski brzuch dla mężczyzn – TOP 4

Zanim przedstawimy TOP 4 ćwiczeń na brzuch bez sprzętu i ćwiczeń na brzuch na siłowni, pochylmy się chwilę na diecie na płaski brzuch dla mężczyzn. Powinna być ona dobrze zbilansowana i dopasowana do naszych osobistych preferencji. Jednak na pewno należy zapomnieć o niezdrowym jedzeniu, przekąskach słonych, słodyczach, napojach gazowanych czy o alkoholu! Poniżej znajdziesz kilka ćwiczeń na płaski brzuch dla mężczyzn. W końcu doskonale wiemy, że A6W czy ABS nie jest dla każdego!

Ćwiczenia na brzuch bez sprzętu – scyzoryk boczny

Połóż się na boku. Podeprzyj się na przedramieniu. Kostki wraz z kolanami unieś delikatnie ku górze, a wolnym łokciem zrób skłon boczny w kierunku biodra. Wykonaj 15 powtórzeń i zmień stronę.

Ćwiczenia na brzuch bez sprzętu – deska

Połóż się na brzuchu z rękoma ułożonymi pod brodą i łokciami na boki. Unieś tułów ku górze, tylna część ciała unoszona jest na palcach stóp,  przód opieraj na przedramionach lub dłoniach. Sylwetkę trzymaj prosto, napnij brzuch. Wytrzymaj minimum 30 sekund, rozluźnij, powtórz.

Ćwiczenia na brzuch na siłowni – unoszenie nóg na drążku

Złap drążek. Opuść się na nim. Podnoś nogi. Kolana powinny docelowo dotknąć brody. Na początku możesz używać specjalnych pasków, które ułatwią ci utrzymanie się na drążku. Wykonaj 15 powtórzeń.

Ćwiczenia na brzuch na siłowni – skłony z wykorzystaniem ławki rzymskiej

Połóż się na ławce rzymskiej i skrzyżuj ręce na klatce piersiowej lub na karku. Nogi muszą być zablokowane. Wykonuj skłon, łokciami dotykaj kolan. Pracuj tylko górną częścią ciała. Wyłącznie mięśnie brzucha podnoszą cię do góry.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.